Upiłował w bloku rurę od gazu, bo przeszkadzała mu w remoncie

  • 02.02.2023 06:44

  • Aktualizacja: 06:31 02.02.2023

Dzielnicowi chwilę po zgłoszeniu o gazie ulatniającym się w 10-piętrowym bloku zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jak poinformowała policja, przyznał się, że podczas remontu upiłował rurkę, bo mu przeszkadzała. Była to rura od gazu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli Pragi-Południe w Warszawie.

- Policjanci zostali zaalarmowani, że w dziesięciopiętrowym bloku prawdopodobnie ulatnia się gaz - wyjaśniła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak.

- Na miejscu działały już służby. Straż pożarna i pogotowie gazowe szybko opanowały sytuację i nikomu nic się nie stało, a wszelkie zagrożenia zostały szybko zażegane - zaznaczyła policjantka.

Zatrzymany obywatel Azerbejdżanu

Dzielnicowi od razu ustalili, kto mógł stać za ulatniającym się gazem i zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. - Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz - podkreśliła.

- Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek upiłował ją. Jak twierdził, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu. Kiedy jednak go poczuł, sam postanowił sytuację rozwiązać, najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował i w ogóle nie widział w tym niczego złego - tłumaczyła.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach - dodała.

Za to przestępstwo może mu grozić do 8 lat więzienia.

Czytaj też: Przeszukanie CBA w stołecznym ratuszu i w MPO

Źródło:

PAP

Autor:

Adam Abramiuk

Kategorie: