Nastolatek ukradł samochód matce. Był też poszukiwany

  • 04.03.2024 15:23

  • Aktualizacja: 15:24 04.03.2024

16-letni mieszkaniec powiatu mławskiego został zatrzymany po krótkim pościgu przez policję po tym, jak ukradł swojej matce samochód. Nastolatek był też poszukiwaniu do stawienia się w ośrodku wychowawczym. Jak przekazała mławska policja, sprawa nastolatka trafi do sądu rodzinnego.

Pod Mławą po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca tego powiatu, który ukradł matce osobową mazdę. Okazało się, że nastolatek był poszukiwany do stawienia się w ośrodku wychowawczym. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło dzień wcześniej na terenie gminy Szreńsk po tym, gdy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży osobowej mazdy – interweniujący patrol zauważył skradzione auto chwilę po odebraniu zawiadomienia.

Kierujący pojazdem na widok patrolu, sygnalizującego nakaz zatrzymania się do kontroli, ominął radiowóz i rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie zjechał z drogi gruntowej w pole, gdzie został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Uciekinierem okazał się 16-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mławie. W chwili zatrzymania był trzeźwy – przekazała Pawłowska.

Jak zaznaczyła rzeczniczka policji, 16-latek jest podejrzany o kradzież samochodu należącego do jego matki, a także o kierowanie autem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Wyjaśniła również, że nakaz doprowadzenia wydany przez tamtejszy sąd, w związku z którym nastolatek był poszukiwany, dotyczył jego niestawienia się w ośrodku wychowawczym, gdy minął termin udzielonej mu przepustki.

Wkrótce 16-latek odpowie za swoje czyny zgodnie z przepisami Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. – Sprawa zostanie przekazana w najbliższym czasie do sądu rodzinnego – dodała policjantka.

Czytaj też: Samochód wjechał w pieszych w Szczecinie. Dziewiętnaście osób poszkodowanych

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PA

Kategorie: