18-latek z prawem jazdy kupionym za wschodnia granicą. Wpadł przez kolizję

  • 05.03.2024 17:21

  • Aktualizacja: 17:24 05.03.2024

18-letni kierowca posługiwał się prawem jazdy kupionym za wschodnią granicą. Sprawa wyszła na jaw, gdy nastolatek w Wyszkowie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy, przez co doprowadził do kolizji drogowej. 18-latek za podrobione prawo jazdy zapłacił 650 euro.

Do 5 lat więzienia grozi 18-latkowi, który posługiwał się fałszywym prawem jazdy. Młody mężczyzna kierując samochodem, doprowadził do kolizji drogowej. W trakcie czynności policyjnych wyszło na jaw, że 18-latek kupił dokument za wschodnią granicą – poinformowała policja w Wyszkowie.

Rzeczniczka miejscowej policji Wioleta Szymanik przekazała, że kilka dni temu w Wyszkowie 18-latek kierując volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie i doprowadził do zderzenia. Nikomu nic się nie stało, ale na miejsce została wezwana policja.

Gdy mundurowi wpisali imię i nazwisko sprawcy do policyjnej bazy danych, wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami, pomimo że okazał on funkcjonariuszom prawo jazdy.

Doświadczeni policjanci szybko zauważyli, że dokument nie jest autentyczny. Sam kierujący przyznał się po chwili, że kupił go za 650 euro za wschodnią granicą – powiedziała rzeczniczka policji.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Nastolatek ukradł samochód matce. Był też poszukiwany

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PA