Wiadomości
Udostępnij:
Plejada gwiazd opery, rozrywki i filmu. Za nami VII Ostrołęckie Operalia
-
16.08.2022 14:52
-
Aktualizacja: 20:56 09.09.2022
Plejada gwiazd opery, rozrywki, ale również polskiego filmu i telewizji odwiedziła w tym roku Ostrołękę i powiat ostrołęcki. 26 sierpnia wystartowała 7. edycja Festiwalu Ostrołęckie Operalia. To jedyna w kraju impreza, która łączy wszystkie te światy, jednocześnie zachęcając nieprzekonanych do klasyki, aby przyjść na wydarzenia i spróbować często pierwszego kontaktu z „kulturą wyższą”.
Wielbiciele opery mogli jak co roku liczyć na świeże i niepowtarzalne widowisko.
Wśród gwiazd VII edycji Festiwalu gościli znakomici artyści: Natasza Urbańska, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska, Rafał Szatan, Ewa Kasprzyk, Artur Żmijewski, wspaniali artyści operowi z całej Polski: Joanna Nawrot, Justyna Reczeniedi, Ewelina Szybilska, Dariusz Wójcik, Adam Sobierajski, Voytek Soko Sokolnicki i Agnieszka Sokolnicka. Towarzyszyły im Zespoły i Orkiestry Festiwalowe w absolutnie przeróżnym i ciekawym repertuarze.
Wyjątkowy festiwal
O programie pierwszego dnia festiwalu mówił jego dyrektor artystyczny, Jakub Milewski. - Zaczynamy wspaniałym, wieczornym koncertem galowym na otwarcie festiwalu, który nazwaliśmy "Retro Night". Tego wieczora usłyszymy piosenki dwudziesto-, trzydziesto- ale nie tylko -lecia. A wśród gwiazd wieczoru Natasza Urbańska - zapraszał.
Na tej samej scenie wystąpili też Jacek Wójcicki, Jakub Milewski i orkiestra festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.
Koncert poprowadził prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.
W drugi dzień festiwalu również nie brakowało atrakcji. - Widzimy się w dwóch miejscach, bo o 16:30 w Centrum Kultury Biblioteki i Sportów w Lelisie, a o 19:30 ten sam koncert na scenie przy Domu Handlowym Kupiec. Po południu wieczór z operetką, musicalem i piosenką i tutaj kolejne zderzenie, Joanna Trzepiecińska znakomita aktorka i Joanna Nawrot, wspaniała śpiewaczka - zapowiadał Milewski.
Byli też Jakub Milewski i Rafał Szatan oraz zespół Strauss Ensemble.
Z kolei w niedzielę przy Tężni w Rzekuniu o 16.30 i przy domu handlowym Kupiec w Ostrołęce odbył się koncert „Muzyką i poezją o miłości”. Wystąpili m.in. Justyna Reczeniedi i Dariusz Wójcik, narratorką była Ewa Kasprzyk.
W piątek 2 września odbył się koncert familijny "Disney'owo - oper'owo".
Na zakończenie festiwalu 4 września w Fortach Bema w Ostrołęce była gala finałowa.
- Tutaj nie zdradzę, bo jest to w tym roku muzyczna niespodzianka. Co zabrzmi to Państwo zobaczą i myślę, że będą bardzo zadowoleni. Utwór klasyczny. Festiwalowy zespół instrumentalny. Chór kameralny Tibi Domine. Trójka solistów Ewelina Szybilska, Adam Sobierajski, Jakub Milewski - mówił organizator.
Wszystko pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Narrację poprowadzi Artur Żmijewski.
Coś dla najmłodszych
Organizatorzy wydarzenia nie zapomnieli też o najmłodszych melomanach. Dla niech był koncert familijny DISNEY'owo - OPER'owo, gdzie było i trochę muzyki z bajek, ale też pięknych utworów operowych, a na finał wielka niespodzianka.
Dodatkowo w tym roku na uczestników wydarzenia czekały nie tylko wyborne wrażenia muzyczne, ale też wizualne. Po raz pierwszy w historii Ostrołęki można było oglądać mapping przygotowany specjalnie do muzyki przez wybitną polską graficzkę Karolinę Jacewicz. Całość była wyświetlana na bryle Mauzoleum Fortów Bema.
Źródło:
Autor:
AA