Pas ruchu przy przystanku jak sprzed wojny? Kierowcy: szkoda zawieszenia

  • 14.06.2024 19:39

  • Aktualizacja: 21:54 14.06.2024

Ogromne dziury i kawałki asfaltu lecące wprost na pasażerów – tak wygląda podjazd dla autobusów na przystanku Krakowiaków w Warszawie. Na jego fatalny stan skarżą się pasażerowie i kierowcy, którzy muszą omijać ten fragment, żeby nie zepsuć sobie zawieszenia. Jak się dowiedziało RDC, pas ruchu zostanie naprawiony podczas remontu Alei Krakowskiej. 

Fatalny stan pasa ruchu przy przystanku Krakowiaków w warszawskich Włochach jest utrapieniem zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Rozmawiał z nimi nasz reporter Przemysław Paczkowski.

To wygląda jak sprzed wojny — usłyszał nasz reporter.

Pas ruchu do naprawy

O interwencję poprosiliśmy miejskie służby. Zapytaliśmy o to, czy jest planowany remont w tym miejscu.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert przekazał RDC, że nawierzchnia Alei Krakowskiej kwalifikuje się do remontu i wtedy zostanie również naprawiony problematyczny pas ruchu. 

W tym miejscu autobusy zatrzymują się na pasie ruchu. Nie jest to wydzielony pas przejazdowo-postojowy, czy zatoka autobusowa. Zarząd Dróg Miejskich poinformował nas, że nawierzchnia Alei Krakowskiej kwalifikuje się do remontu w najbliższym czasie i wtedy naprawiony zostanie również ten pas ruchu — powiedział Kunert.

Jak zaznaczył rzecznik, obecnie to miejsce jest przez drogowców utrzymywane w eksploatacji na zasadzie utrzymania bieżących prac.

Czytaj też: Zdezelowany psi plac zabaw w Dolince Służewskiej zyska nowe oblicze

Źródło:

RDC

Autor:

Przemysław Paczkowski/PA

Kategorie: