Po opadach zamienia się w basen. „To wstyd, żeby w XXI wieku tak wyglądał parking”

  • 22.05.2023 06:24

  • Aktualizacja: 11:35 22.05.2023

Parking przy Stryjeńskich na Ursynowie po opadach deszczu zamienia się w basen. Przez to mieszkańcy, aby dostać się do swoich aut, muszą przeskakiwać przez ogromne kałuże. – To wstyd, żeby w XXI wieku tak wyglądał parking – mówi radny dzielnicy Maciej Antosiuk.

Po opadach deszczu parking przy Stryjeńskich na warszawskim Ursynowie pełen jest kałuż. Zarówno mieszkańcy, jak i radni od długiego czasu apelują o remont tego miejsca.

 W tym miejscu regularnie gromadzi się woda. To utrudnia nie tylko parkowanie, ale nawet poruszanie się. Nie da się wsiąść do samochodów, które ewentualnie miałyby tam zaparkować. Zdaję sobie sprawę, że wiele potrzeb jest pilnych, ale to po prostu wstyd, żeby w XXI wieku tak wyglądały parkingi. To jest wielka kałuża, która utrudnia codzienne funkcjonowanie – mówi radny Ursynowa Maciej Antosiuk.

Teren jest administrowany przez Zarząd Dróg Miejskich. Jak mówi rzecznik ZDM Mikołaj Pieńkos, planowany jest remont parkingu, a prace wykonać ma dzielnica.

 Mamy porozumienie z urzędem dzielnicy, że ta inwestycja, mimo że znajduje się w pasie drogowym, jest towarzysząca między innymi do żłobka, który powstał w pobliżu. W związku z tym dzielnica podjęła się realizacji również tych prac na naszym terenie i za naszą zgodą – mówi.

Jak poinformowała nas dzielnica, trwa proces projektowy przebudowy pasa drogowego przy ulicy Stryjeńskich. Remont ma ruszyć po uzyskaniu wszystkich zgód.

Czytaj też: Betonowy gruz w parku na Ursynowie zostaje mimo protestów mieszkańców. Wniosek nie pomoże?

Źródło:

RDC

Autor:

Przemysław Paczkowski/PA