Wiadomości
Udostępnij:
Nowa estakada na Marsa już po testach obciążeniowych
-
18.11.2022 06:28
-
Aktualizacja: 12:17 18.11.2022
Budowany wiadukt na skrzyżowaniu z Żołnierską w kierunku Gocławia w Warszawie pomyślnie przeszedł próby tonażowe. To oznacza, że można kontynuować prace przy budowie.
– Za nami próby obciążeniowe, podczas których na estakadę wjechało sześć samochodów ciężarowych obciążonych piaskiem do masy całkowitej trzydziestu dwóch ton. Specjalistyczna aparatura pomiarowa sprawdziła, jak estakada reaguje na takie obciążenie. Wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami i w ocenie ekspertów z Politechniki Śląskiej nośność estakady jest zgodna z założeniami projektowymi – tłumaczy rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta Agata Choińska-Ostrowska.
To z kolei oznacza, że prace przy budowie nowego wiaduktu po prawej stronie Wisły mogą być kontynuowane.
Drogowcy planują, że estakada zostanie otwarta w styczniu przyszłego roku.
Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.
Czytaj też: Wrócił ruch na ulicę Marsa w kierunku centrum miasta [SPRAWDŹ]
Źródło:
Autor:
PA
Kategorie: