Sportowiec Roku na Mazowszu. 12 osób walczy o tytuł [ZAGŁOSUJ]

• 24.01.2024 12:00

• Aktualizacja: 00:14 01.02.2024

Dwunastu sportowców – laureatów plebiscytów na Sportowca Miesiąca „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie – walczy o tytuł Sportowca Roku na Mazowszu. Zwycięzcę wybiorą nasi słuchacze – zagłosować można już teraz! Laureata tegorocznej edycji poznamy 1 lutego na V Gali „Sportowiec Roku na Mazowszu”.

W tegorocznej odsłonie plebiscytu „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie o tytuł „Sportowca Roku na Mazowszu” walczy dwunastu sportowców, laureatów miesięcznych plebiscytów roku 2023. Zwycięzcę poznamy na V Gali „Sportowiec Roku na Mazowszu”, która odbędzie się 1 lutego.

Sportowca Roku na Mazowszu wybierają słuchacze Radia dla Ciebie. Zagłosuj już teraz!

SPORTOWIEC STYCZNIA – TOMASZ BERKIETA

Tomasz Berkieta – 17-letni tenisista z Warszawy – został Sportowcem Stycznia, zdobywając aż 80 proc. wszystkich głosów.

„Windsurfer na korcie” – jak często nazywają go media – wspaniale spisał się podczas Australian Open. W swoim debiucie w wielkoszlemowym turnieju w australijskim Melbourne doszedł aż do półfinału, pokonując wielu starszych rywali.

Zawodnik warszawskiej Legii uważany jest za wielki tenisowy talent, dwa lata temu wybrany został najlepszym tenisistą Europy do lat 16.

SPORTOWIEC LUTEGO – ARKADIUSZ KOBUS

Arkadiusz Kobus – koszykarz warszawskiej Legii – został Sportowcem Lutego.

Zawodnik wraz z kolegami z Legii zwyciężył w pierwszej edycji Lotto 3 x 3 Ligi, w której uczestniczyły zespoły wszystkich drużyn polskiej ekstraklasy.

36-letni reprezentant Polski w koszykówce trzyosobowej, do złota dołożył także tytuł MVP całego turnieju.

SPORTOWIEC MARCA – PRZEMYSŁAW KRAJEWSKI

Przemysław Krajewski – piłkarz ręczny Wisły Płock – został Sportowcem Marca w naszym plebiscycie.

36-latek Krajewski to wieloletni reprezentant kraju, z narodową drużyną zdobył brązowy medal mistrzostw świata, w lutym po 10 latach gry z orzełkiem na piersi ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Nadal jest jednak ważnym zawodnikiem Wisły Płock.

Nafciarze spisują się w tym sezonie znakomicie. W lidze nie przegrali meczu, a w marcu zakwalifikowali się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

SPORTOWIEC KWIETNIA – MAJA KUCZYŃSKA

Maja Kuczyńska – zawodniczka specjalizująca się akrobacjach powietrznych – zdobyła tytuł Sportowca Kwietnia.

Fantastycznie spisała się w mistrzostwach świata w halowej odmianie swojej dyscypliny indoor skydivingu. W tunelu aerodynamicznym w Liptowskim Mikulaszu zdobyła srebro. Przegrała tylko z Kyrą Poh z Singapuru.

Nasza laureatka jest też tzw. latającą wiewiórką – specjalizuje się w lataniu w specjalnym kombinezonie. Latała m.in. nad Helem czy w Dubaju.

SPORTOWIEC MAJA – FILIP REJCZYK

Filip Rejczyk – 17-letni pomocnik Legii Warszawa – został Sportowcem Maja RDC.

Piłkarz zabłysnął podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 17. Był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, która doszła aż do półfinału turnieju.

Tam po dramatycznym i zaciętym boju Biało-Czerwoni ulegli Niemcom 3:5, choć dwukrotnie prowadzili. Pomocnik Legii w pięciu meczach oddał sześć strzałów, zdobył jedną bramkę i miał jedną asystę.

Portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 600 tys. euro.

SPORTOWIEC CZERWCA – ALAN BANASZEK

Alan Banaszek – 26-letni kolarz z Warszawy – dzięki głosom naszych słuchaczy został Sportowcem Czerwca.

Zawodnik po porywającym wyścigu zdobył złoty medal mistrzostw Polski elity. Kolarz od tego roku reprezentujący amerykańską grupę Human Powered Health jako pierwszy minął linię mety usytuowaną na ulicach Ostrołęki.

Sportowiec dotąd największe sukcesy odnosił na torze — jest dwukrotnym mistrzem Europy w tej odmianie kolarstwa. Złoto zdobył też w mistrzostwach Starego Kontynentu na szosie w kategorii do 23 lat.

Nasz laureat miesiąca jest również przedstawicielem niezwykłej kolarskiej rodziny — kolarzami byli jego ojciec i stryj, obecnie w zawodowym peletonie ścigają się też dwaj jego kuzyni.

SPORTOWIEC LIPCA – KRZYSZTOF CHMIELEWSKI

Krzysztof Chmielewski – 19-letni pływak z Warszawy – to nasz Sportowiec Lipca.

Zawodnik klubu Muszelka jest jednym z największych talentów w polskim pływaniu. Świetnie spisał się podczas mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce. Polak sensacyjnie zdobył srebrny medal, bijąc przy okazji rekord życiowy.

Pływak już dwa lata temu pokazał wielki talent, gdy awansował do finału Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Rok temu zdobył trzy złote medal mistrzostw świata juniorów.

SPORTOWIEC SIERPNIA – TOMASZ BARTNIK

Tomasz Bartnik – strzelec Legii Warszawa – został Sportowcem Sierpnia i to jego drugi tytuł w naszym plebiscycie. W zeszłym roku wygrał głosowanie w październiku.

Strzelec mieszkający w Siedlcach zdobył w Baku srebrny medal mistrzostw świata w karabinku w trzech postawach. Uległ tylko innemu Polakowi – Maciejowi Kowalkiewiczowi.

Rok temu spisał się jeszcze lepiej, bo z Kairu przywiózł aż cztery medale i nominację olimpijską na Igrzyska w Paryżu.

SPORTOWIEC WRZEŚNIA – KRZYSZTOF RATAJSKI

Krzysztof Ratajski – darter z Warszawy – głosami naszych słuchaczy został Sportowcem Września.

To pierwszy polski darter, który przebił się do czołówki światowej. We wrześniu odniósł jeden z największych sukcesów w karierze — wygrał w niemieckiej Jenie prestiżowy turniej German Darts Open.

O Ratajskim pierwszy raz głośno zrobił się dwa lata temu, gdy doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata, za co zarobił ćwierć miliona złotych.

SPORTOWIEC PAŹDZIERNIKA – BARTŁOMIEJ BOŁĄDŹ

Bartłomiej Bołądź – siatkarz Projektu Warszawa i reprezentant Polski – to nasz Sportowiec Października.I to właśnie październik był dla zawodnika bardzo intensywnymi miesiącem. Najpierw zagrał w reprezentacji Polski w wygranym przez Biało-Czerwonych turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Siatkarz zastąpił w drużynie kontuzjowanego kapitana Bartosza Kurka.

Turniej w Chinach, w którym Polacy wygrali wszystkie mecze, zakończył się 8 października, a już dwa tygodnie później atakujący zadebiutował w zespole Projektu. Był najskuteczniejszym zawodnikiem i zdobył 18 punktów.

Warszawska drużyna zaczęła rozgrywki Plus Ligi z wysokiego C, wygrała wszystkie siedem spotkań. Bołądź zaś jest trzecim najlepszym punktującym ligi.

SPORTOWIEC LISTOPADA – KSAWERY MASIUK

Ksawery Masiuk – pływak z Uczniowskiego Klubu Sportowego G-8 Bielany Warszawa – zdobył tytuł Sportowca Listopada.

19-latek to jeden z największych talentów w polskim sporcie. W listopadzie świetnie spisał się w mistrzostwach Polski. Zdobył aż sześć medali, w tym pięć złotych.

Uzyskał też minimum na Igrzyska Olimpijskie na 200 metrów stylem grzbietowym. Masiuk to także multimedalista juniorskich mistrzostw świta i Europy. Zdobył ich 18, ma też na koncie jeden brązowy medal seniorskich mistrzostw globu.

SPORTOWIEC GRUDNIA – IGA ŚWIĄTEK

Iga Świątek – pierwsza rakieta świata i Sportowiec Roku na Mazowszu 2022 – również w tym roku znalazła się w naszym plebiscycie jako Sportowiec Grudnia.

Tenisistka z Warszawy ma za sobą trudny, ale bardzo udany sezon. Wygrała w nim French Open, a w sumie triumfowała w sześciu turniejach.

We wrześniu po 75 tygodniach straciła fotel liderki, ale odzyskała go w ostatnim turnieju roku WTA Finals.

Polka została też najlepszą zawodniczką turnieju United Cup w Australii. W mikście – razem z Hubertem Hurkaczem dotarli do finału tej imprezy.

Transmisja V Gali „Sportowiec Roku na Mazowszu” na naszej stronie oraz na YouTube i Facebook.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/rdcplayer.