Pierwsze złoto dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich. Medal zdobył Kamil Otowski

• 29.08.2024 18:36

• Aktualizacja: 18:43 29.08.2024

Kamil Otowski zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. Zwyciężył w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1.

To pierwszy polski medal w rozpoczętych w czwartek zmaganiach paraolimpijczyków. Trzy lata temu w Tokio ekipa Biało-Czerwonych zdobyła 24 medale — siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych, co dało 17. miejsce w klasyfikacji krajów.

W paraolimpiadzie, która zakończy się 8 września, w sumie ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników, w tym 84 z Polski. Zawodnicy ze 168 państw w stolicy Francji będą walczyć o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.