Wiadomości
Udostępnij:
Jazz dla Jeziorka
-
30.11.2024 13:46
-
Aktualizacja: 15:15 02.12.2024
Sąsiedzkie koncerty w formie spotkań łączących zagadnienia ekologiczne i kulturowe z elementami AI poświęcone tematyce Jeziorka Czerniakowskiego. Realizacja pięciu kameralnych akustycznych występów czołowych muzyków jazzowych. Każdy koncert będzie premierowy. Każda premiera inspirowana innym aspektem ochrony zagrożonego ekosystemu. Każdy koncert poprzedzi dyskusja z ekspertami, przedstawicielami lokalnej społeczności i artystami na temat ochrony Jeziorka Czerniakowskiego.
Projekt powstał we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Miasto-Ogród Sadyba, od lat walczącym o ochronę zbiornika wodnego w związku z przyjętym przez Radę m. st. Warszawy w 2019 r. Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Czerniakowa Południowego. Realizacja częściowo hybrydowa live oraz streaming on line. 1.12 wystąpią: Aga Derlak oraz Maciej Fortuna.
Aga Derlak – pianistka, kompozytorka i edukatorka. Laureatka nagród FRYDERYK 2024 w kategoriach Artysta Roku Jazz oraz album Roku Jazz, a także laureatka FRYDERYKA 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz. Absolwentka Berklee College of Music w Bostonie (2019) i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017). Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Maciej Fortuna- polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny, założyciel wydawnictwa płytowego Fortuna Music, dyrektor Filharmonii Opolskiej.
Jednym z ekspertów będzie Prof. dr hab. Hazem M. Kalaji w roku 1983 ukończył studia na Akademii Rolniczej w Aleppo, Syria. W roku 1993 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii, specjalność: fizjologia roślin. Na Wydziale Rolnictwa i Biologii tej samej uczelni uzyskał w 2013 stopień doktora habilitowanego w zakresie agronomii wraz z uznaniem ze strony Rady Wydziału, a w 2019 roku uzyskał tytuł profesora.
Moderatorem rozmowy jest Aleksandra Karkowska: od 20 lat mieszka w Warszawie. Ekonomistka, konsultantka, organizatorka projektów kulturalnych, pisarka, edukatorka. Od 2015 roku prowadzi Oficynę Wydawniczą Oryginały. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Działa społecznie na warszawskiej Sadybie, organizuje Festiwal Otwarte Ogrody. Kocha podróże, fotografie, książki. W wolnych chwilach pisze.
Tematem pierwszego spotkania jest problem wysychania jeziorka,w dyskusji ze strony społecznej będzie brał udział Jerzy Piasecki - Prezes Towarzystwa.
Streaming z wydarzenia będzie dostępny na FB Stowarzyszenia Jazz Poznań.
17:00 - wykład oraz dyskusja
18:30 - koncert
UWAGA:
Wstęp wolny, uwzględniając specyfikę wydarzenia ilość miejsc jest ograniczona i definiowana przez kolejność zgłoszeń.
Uczestnictwo w wydarzeniu prosimy zgłaszać w wiadomościach prywatnych Stowarzyszenia Jazz Poznań. Zgłoszenia przyjmujemy do soboty (30.11) do godziny 15:00.
Wydarzenie jest połączone, nie ma możliwości zgłoszenia się osobno na wykład i osobno na koncert.
ADRES: ul. JODŁOWA 19B, WARSZAWA - SADYBA
Kategorie: