Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze przy ulicy Mehoffera w Warszawie będzie rozbudowane. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego pawilonu. Budynek zapewni blisko dwieście miejsc długoterminowej opieki medycznej.
RDC
- Możemy mówić o znacznej poprawie opieki dla seniorów w ostatnich latach - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Ci z państwa, którzy tu byli jeszcze parę lat temu, pamiętają, że wszystko tu wyglądało jako w latach osiemdziesiątych na Mazurach. W zeszłym roku oddaliśmy kolejny pawilon, a teraz budujemy następny, z czego się bardzo cieszę - dodał.
W Warszawie żyje około 400 tys. seniorów. Jak mówiła wiceprezydent Renata Kaznowska, potrzeby w zakresie opieki dla seniorów są ogromne. - Kolejka oczekujących jest tak długa, że gdybyśmy ten blok oddali dziś do użytkowania, to w zasadzie zapełniłby się w całości - powiedziała.
Dziś wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę nowego domu całodobowej opieki dla seniorów przy ul. Mehoffera 72/74. W budynku znajdą się sale rehabilitacyjne i terapii zajęciowej, strefa wypoczynku oraz komfortowe pokoje jedno- i dwuosobowe z łazienkami dla prawie 200 pacjentów. pic.twitter.com/vmsBuTuGiE
Jak zauważyła prezes placówki Barbara Misińska, przebywają w niej osoby, które potrzebują całodobowej opieki. - Trudnej i bardzo wymagającej opieki, niejednokrotnie takiej, która w domu po prostu nie jest możliwa. Mówimy tutaj o pampersowaniu tych pacjentów, zgłębnikowaniu, specjalnym przemysłowym żywieniu. Rehabilitanci uruchamiają nam pacjentów i z dumą obserwujemy, jak poprawia się kondycja fizyczna i psychiczna tychże pacjentów - powiedziała Misińska.
Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem budynku to blisko 50 mln zł. Nowy budynek ma zostać oddany do użytku jesienią przyszłego roku.