Wiadomości
Udostępnij:
Godzina drogi od Warszawy, a ceny o połowę niższe. „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”
-
19.09.2023 18:39
-
Aktualizacja: 09:07 20.09.2023
Warszawa należy do tych miast, gdzie rozstrzał cen pomiędzy gminami ościennymi a dużym miastem jest największy — podkreśla ekspert nieruchomości Rafał Bieńkowski. Jak wynika z raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” w stolicy za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego trzeba zapłacić około 15 tysięcy złotych. Z kolei w Kobyłce jedynie siedem.
W Warszawie za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego trzeba zapłacić średnio 15 tysięcy złotych — tak wynika z raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”.
Rafał Bieńkowski z portalu nieruchomosci-online.pl podkreśla, że ceny w gminach ościennych kształtują się inaczej.
— Warszawa należy do tych miast, gdzie ten rozstrzał cen pomiędzy gminami ościennymi a dużym miastem jest największy. Nasze dane wskazują, że mieszkania z rynku wtórnego w gminach ościennych, są nawet w niektórych przypadkach, do pięćdziesięciu procent tańsze na metrze niż w Warszawie — tłumaczy Bieńkowski.
Przykładem jest gmina Kobyłka, gdzie za metr kwadratowy zapłacimy średnio ponad 7 tysięcy złotych.
Bieńkowski dodaje, że na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników.
— Dojazd do Warszawy, jest rzeczą kluczową. Nikt nie chce jeździć ponad godzinę w jedną stronę do pracy. Na pewno są to jakieś punkty usługowe, sklepy, szpitale, placówki kultury, rozrywki czy edukacji. To wszystko ma znaczenie — podkreśla Bieńkowski.
Raport objął również ceny działek i domów. Za metr działki w Warszawie należy zapłacić ponad 700 złotych, a cena za metr kwadratowy domu to już ponad 10 tysięcy.
Czytaj też: Pożar hurtowni fajerwerków w Kobyłce. Są wyniki badań powietrza
Źródło:
Autor:
Przemysław Paczkowski/JD
Kategorie: