Okazuje się, że mieszkania w dużych blokach i wieżowcach z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia są jednymi z najbardziej poszukiwanych lokali w Warszawie. Niewielu właścicieli chce sprzedać mieszkanie w tzw. wielkiej płycie, a jeśli jakaś oferta się pojawia, kupiec znajduje się w mgnieniu oka.
RDC
- Obserwujemy, że takie mieszkania nie mają problemów ze znalezieniem nabywców. Wynika to z wielu czynników: dogodna komunikacja, bardzo dobre skomunikowanie z resztą miasta, bliskość szkół, przedszkoli i punktów usługowych - wyjaśnia Aleksandra Gawrońska, konsultant z Zespołu Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego JLL.
Często również na niewielkim metrażu znajduję się dużo pokoi, co jest znaczące zwłaszcza dla kupujących pod wynajem. Niemniej projekty bloków z tzw. wielkiej płyty nie są wolne od wad. - Mowa tu chociażby o niewystarczającej liczbie miejsc parkingowych i braku miejsc podziemnych czy kwestii remontów i ewentualnym wzrostem czynszów z tym związanym - tłumaczy Gawrońska.
Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie wynosi 11,5 tys. zł. Jednak mieszkania w blokach z tzw. wielkiej płyty zlokalizowane w centrum stolicy nawet przebijają tę stawkę.