240 osób znajdzie pracę w nowym szpitalu w Legionowie. 40 z nich to kadra kierownicza ze szpitala wojskowego przy Szaserów w Warszawie. Pozostali, to nowe osoby z naboru. Pierwsi pacjenci mają zostać tam przyjęci w pierwszym kwartale przyszłego roku.
RDC
O inwestycji mówił w Poranku RDC, Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Gielerak.
W placówce na raz będzie mogło być hospitalizowanych 90 chorych. - Szpital jest dla regionu bardzo potrzebny - wyjaśniał generał. - Przede wszystkim szpital powstał jako potrzeba lokalnego rynku, mieszkańców, miasta, powiatu i okolic. Odpowiada on na rosnącą liczbę wojska na flance wschodniej - tłumaczy.
- Powiaty na północ od Warszawy były mocno zaniedbane jeśli chodzi o pomoc medyczną - mówił Gierelak. - Sięgając na północ, kierunku Nowego Dworu, Pułtuska. Jak zatoczymy łuk cyrklem to 40-80 kilometrów w drugim kierunku, to mamy regiony, które nie posiadają takiego zaplecza. Zatem wszystkie osoby które doświadczały w tym rejonie zawału serca były skazane na ryzyko - zaznacza.
Chorzy uzyskają pomoc z zakresu chirurgii, kardiologii, ginekologii oraz okulistyki. - Nasze działania muszą być ukierunkowane na zakresy takie jak chirurgia, interna, kardiologia, okulistyka i ginekologia. Dodatkowo będziemy prowadzić bardzo rozwiniętą działalność ambulatoryjną w zakresie co najmniej 17 specjalności - wymienia.
Placówka będzie ściśle współpracować ze szpitalem przy Szaserów. Sama budowa ma się zakończyć latem. Koszt budowy szpitala w Legionowie to 160 mln zł.