„Trudno znaleźć drugą taką w Warszawie”. Będzie nowa kładka nad stacją PKP Gołąbki

  • 27.11.2023 11:22

  • Aktualizacja: 15:35 27.11.2023

Konstrukcja jest przestarzała, utrzymanie jej jest słabe, a osoby z niepełnosprawnością nie mogą dostać się na peron — chodzi o obecną kładkę nad stacją PKP Gołąbki, która już wkrótce zostanie zamieniona na nową. Mieszkańcy Ursusa od dawna zabiegali o modernizację przestarzałego przejścia nad torami. Budowa nowej kładki z windami zaplanowana jest na 2025 rok.

Nad stacją PKP Gołąbki pojawi się nowa kładka. O sprawie poinformowali mieszkańcy Ursusa, którzy od dawna zabiegają o modernizację przestarzałego przejścia nad torami. 

Jak wynika z odpowiedzi na interpelację jednego z dzielnicowych radnych, budowa nowej kładki z windami zaplanowana jest na 2025 rok.

Krzysztof Daukszewicz z Bezpiecznego i Zielonego Ursusa zwraca uwagę, że jest to przestarzała konstrukcja.

Myślę, że trudno znaleźć drugą taką w Warszawie. To jest lekka, ażurowa kładka stalowa, pokryta po prostu deskami. Jest to niemożliwe, żeby się dostać na ten peron dla osoby z niepełnosprawnością. Utrzymanie tej kładki jest dość słabe. Po tym ostatnim ataku zimy widzieliśmy, że ona była oblodzona. Jest to utrudnienie dla mieszkańców — mówi Daukszewicz.

Na przyszły rok zaplanowane są prace projektowe nowej kładki wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Czytaj też: Wypadek we Włochach. 14-latka w szpitalu po potrąceniu przez samochód

Źródło:

RDC

Autor:

Przemysław Paczkowski/JD