Wiadomości
Udostępnij:
Dziś protest w Warszawie. Utrudnienia w centrum
-
24.04.2025 07:43
-
Aktualizacja: 09:33 24.04.2025
W czwartek odbędzie się protest osób z niepełnosprawnościami, którzy spod Ministerstwa Finansów przejdą pod gmach Sejmu. Będą w związku z tym utrudnienia w ruchu. Początek jeszcze przed południem.
Dziś w Warszawie utrudnienia w związku z protestem.
„Na czwartek, na godzinę 11.30 zgłoszone zostało zgromadzenie publiczne na ulicy Świętokrzyskiej. Potem uczestnicy przejdą pod gmach Sejmu RP. Wydarzenie ma się skończyć około 16.00”- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Uczestnicy zbiorą się pod Ministerstwem Finansów o godzinie 11.30. W tym czasie autobusy linii 178, kursujące ulicą Świętokrzyską, będą miały wytyczony objazd przez Królewską i Marszałkowską.
Następnie zgromadzenie przejdzie ruszy w stronę Sejmu. W miarę przesuwania się pochodu, otwierane będą kolejne ulice. Autobusy kursujące Traktem Królewskim: 111, 116, 128, 175, 178, 180, 503 najpierw będą kursowały objazdem przez Marszałkowską.
Gdy uczestnicy miną skrzyżowanie Nowego Światu i Świętokrzyskiej, autobusy linii 178 wrócą na swoją podstawową trasę, a pozostałe linie będą omijały zamknięty fragment przez Al. Jerozolimskie – Marszałkowską – Świętokrzyską.
W czasie przechodzenia pochodu przez rondo de Gaulle’a na chwilę wstrzymany może zostać ruch tramwajów, kursujących przez most Poniatowskiego, a kiedy uczestnicy wejdą w ulicę Bracką autobusy linii 127, 131, 171 i 517 będą skręcały z Al. Jerozolimskich w prawo, w Nowy Świat.
Czytaj też: Od dziś tramwaje nie dojadą do pętli Osiedle Górczewska [UTRUDNIENIA]
Źródło:
Autor:
RDC /PL
Kategorie: