Napad i rozbój w sklepie w Kobyłce. Dziś proces Łukasza P.

  • 25.05.2023 09:41

  • Aktualizacja: 08:46 25.05.2023

Napastnik, który wtargnął na teren sklepu w Kobyłce i usiłował dokonać kradzieży, odpowie dziś przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga. Łukasza P. oskarża się o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. — Wcześniej był już karany i odbywał kare pozbawienia wolności za rozbój, a także o usiłowanie kradzieży z włamaniem — informuje prokurator Katarzyna Skrzeczkowska. 

Rusza proces Łukasza P. Mężczyzna odpowie za próbę rozboju w sklepie w podwarszawskiej Kobyłce. 

To głośna sprawa ze stycznia tego roku. Dwóch mężczyzn wtargnęło na teren sklepu. Sterroryzowali pracownicę, próbowali otworzyć kasę — wtedy z zaplecza wyszedł właściciel sklepu, który nożem ranił agresora. Drugi z napastników zmarł.

Oskarżony był już znany śledczym — mówi nam prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Łukasz P. został oskarżony o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo to popełnił w warunkach recydywy. Wcześniej był już karany i odbywał kare pozbawienia wolności za rozbój, a także o usiłowanie kradzieży z włamaniem do zakładu bukmacherskiego — informuje Skrzeczkowska.

Proces rozpocznie się o 9:30 w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga.

W odrębnym postępowaniu śledczy badają okoliczności śmierci drugiego napastnika. Jak do tej pory postępowanie toczy się „w sprawie” a nie przeciwko komuś. To znaczy, że nikt nie usłyszał zarzutów. 

Czytaj też: Napad w Kobyłce. Okoliczności śmierci napastnika pod lupą prokuratury

Źródło:

RDC

Autor:

JD