Wiadomości
Udostępnij:
W stolicy powstają parkingi dla hulajnóg elektrycznych
-
02.08.2022 17:07
-
Aktualizacja: 14:23 30.08.2022
Warszawa robi porządek z hulajnogami elektrycznymi. Zarząd Dróg Miejskich wyznacza miejsca, gdzie można zostawić jednoślady. Malowane są oznaczenia na chodnikach. Na razie będzie 21 takich stref, a docelowo 250. Tym, którzy zostawią hulajnogę poza nimi i niezgodnie z przepisami, grozi kara od Straży Miejskiej.
Mieszkańcy przyznają, że sposób parkowania pozostawia wiele do życzenia.
- Mamy nadzieję, że to uporządkujemy - mówi Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Wyznaczamy strefy postoju w których też zgodnie z przepisami można taką hulajnogę zostawić. Docelowo przewidujemy około 250 takich miejsc w całym mieście. Co ważne za tę przestrzeń, wykorzystywaną w celach biznesowych, operatorzy będą płacić. A z drugiej strony nie jest to przestrzeń oddana im na wyłączność. Będzie można tam też zostawić zwykłą hulajnogę albo rower - tłumaczy.
ZDM przypomina, że poza strefami, hulajnogi powinniśmy zostawić przy stojakach rowerowych, a jeśli ich nie ma – na chodniku, równolegle do jego zewnętrznej krawędzi. Źródło: Autor:
Adrian Pieczka/AA Kategorie:
Jeśli straż miejska usunie nieprawidłowo postawione urządzenie, naliczy opłatę 123 zł.