Porażka Radomiaka na własnej murawie. Zieloni ulegli Jagiellonii Białystok

• 16.03.2024 17:06

• Aktualizacja: 17:18 16.03.2024

Radomiak Radom uległ Jagiellonii Białystok na własnym boisku. Mecz w ramach 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zakończył się wynikiem 0:2

Lider ekstraklasy od początku narzucił swoje warunki gry, choć pierwszy celny strzał głową oddał stoper Radomiaka Luka Vuskovic, ale Zlatan Alomerovic pewnie wyłapał piłkę. W 5. minucie piłka wylądowała w bramce Radomiaka po strzale Jesusa Imaza, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego.

Po kwadransie gry było już 1:0 dla Jagiellonii. Najpierw Kristoffer Hansen znalazł się w sytuacji sam na sam z Gabrielem Kobylakiem, który odbił strzał Norwega nogą. Po rzucie rożnym Taras Romanczuk podał głową do Mateusza Skrzypczaka, a ten - również głową - strzelił gola. Kobylak wprawdzie wygarnął piłkę, ale ta przekroczyła już całym obwodem linię bramkową.

Potem bliski podwyższenia prowadzenia był Nene. Portugalczyk trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale okazało się, że był na minimalnym spalonym. Radomiak dopiero w końcówce pierwszej połowy był bliski wyrównania za sprawą Leonardo Rochy, który oddał dwa strzały głową. Najpierw Adrian Dieguez wybił zmierzającą do bramki piłkę, a potem futbolówka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.

W doliczonym czasie gry Kobylak skutecznie interweniował po strzale Afimico Pululu. Napastnik Jagiellonii kolejną szansę zmarnował w 59. min, gdy źle przyjął piłkę podaną mu przez Imaza i Kobylak wygarnął mu ją spod nóg.

W drugiej połowie Radomiak prezentował się lepiej i starał się odrobić stratę. Dwukrotnie na przedpolu Alomerovica powstało ogromne zamieszanie, ale to Jagiellonia podwyższyła prowadzenie.

Kobylak niedokładnie wybił piłkę, Nene głową podał w kierunku Kaana Caliskanera, a ten precyzyjnym strzałem wykorzystał sytuację sam na sam.

W 87. min Imaz strzałem zza pola karnego zaskoczył Kobylaka. Po raz drugi w tym meczu jego gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Hiszpan dotknął piłkę ręką. W doliczonym czasie Rocha był bliski zdobycia honorowej bramki. Po jego strzale z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki.