Puchar Polski. Pogoń Grodzisk Mazowiecki lepsza od Lechii w pierwszej rundzie

• 24.09.2024 18:18

• Aktualizacja: 18:17 24.09.2024

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski. W meczu I rundy wicelider drugiej ligi (trzeci poziom rozgrywkowy) po rzutach karnych pokonał beniaminka ekstraklasy - Lechię Gdańsk. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1 (0:0).

Gospodarze w 33. minucie zmarnowali rzut karny - strzał Kamila Odolaka obronił ukraiński bramkarz Bohdan Sarnawski. Lechia objęła prowadzenie w 50. minucie po trafieniu Australijczyka Louisa D'Arrigo.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy wyrównał Karol Noiszewski (90+4').

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, a konkurs "jedenastek" zakończył się zwycięstwem Pogoni 4-3.

We wtorek z Pucharem Polski pożegnał się także wicelider ekstraklasy - Cracovia. „Pasy” przegrały po dogrywce z trzecioligową Sandecją Nowy Sącz.