Wisła Płock i Pogoń Siedlce awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski

• 31.08.2022 19:18

• Aktualizacja: 10:32 01.09.2022

Wisła Płock i Pogoń Siedlce kolejnymi drużynami z Mazowsza w 1/16 Pucharu Polski. Drużyny wygrały wysoko ze Skrą Częstochowa (3:1) i Chojniczanką Chojnice (3:1).

Pogoń Siedlce otworzyła mecz w 29 minucie spotkania bramką Damiana Nowaka. Chojniczanka szybko jednak odrobiła straty i zaledwie trzy minuty później Łukasz Wolsztyński wyrównał na 1:1.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, w 41. piłkę w bramce gości umieścił Maciej Wichtowski. Ostateczny wynik ustalił Kamil Włodyka, który w 73. minucie podwyższył na 3:1.

Wisła Płock bez przeszkód

W 1/32 finału Pucharu Polski Wisła Płock zmierzyła się ze Skrą Częstochowa. Spotkanie nie było dużym wyzwaniem dla "Nafciarzy". Mimo że w 7. minucie Marko Kolar nie wykorzystał rzutu karnego, to już po chwili Steve Kapuadi trafił do bramki gospodarzy. W 34. minucie swoją bramkę na 0:2 dołożył Milan Kvocera.

Druga połowa także należała do płocczan, Dawid Kocyła wykorzystał sytuację i w 75. minucie dołożył trzeciego gola. Trzy minuty później gospodarze odpowiedzieli bramką Krzysztofa Ropskiego.

Legia i Radomiak też z awansem

Legia Warszawa i Radomiak Radom swoje spotkania 1. rundy rozegrały we wtorek.

Legia była w dużych tarapatach w 86. minucie, kiedy gospodarze zdobyli bramkę na 2:1. Wiceliderowi najwyższej klasy rozgrywkowej udało się doprowadzić do remisu dzięki rzutowi karnemu w doliczonym czasie drugiej połowy. W dogrywce niecieczanom wyraźnie brakowało już sił, a goście wykorzystali moment dekoncentracji w 113. minucie, kiedy Hiszpan Carlitos wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Radomiak Radom pewnie pokonał rywala z niższej ligi – RKS Radomsko 3:0.

Losowanie 1/16 finału zaplanowano na piątek na godzinę 12 w siedzibie PZPN. Finał zostanie rozegrany 2 maja. W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.