Wiadomości
Udostępnij:
Jaki jest stan nawierzchni A2 po zachodniej stronie stolicy? Sprawdzą to drogowcy
-
24.10.2023 04:03
-
Aktualizacja: 20:11 23.10.2023
Od wtorku, 24 października do końca miesiąca na A2 pomiędzy węzłem Konotopa a granicą z wojewódzkim łódzkim będą przeprowadzane badania stanu nawierzchni. W tygodniu będą realizowane nocą, w godzinach 22-6 natomiast w sobotę i niedzielę w ciągu dnia w godzinach 8-18 — poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.
Na A2 pomiędzy węzłem Konotopa a granicą z wojewódzkim łódzkim będą przeprowadzane badania stanu nawierzchni. Rozpoczną się we wtorek 24 października i potrwają do końca miesiąca.
Rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska wyjaśniła, że takie badania polegają na tym, że samochód z urządzeniem diagnostycznym jedzie prawym pasem, co 50 m zatrzymuje się na ok. 2 min i w tym czasie wykonuje badanie nawierzchni.
— Badania będą podstawą do oceny nośności istniejącej nawierzchni z uwagi na planowaną dobudowę trzeciego pasa oraz wymianę warstwy ścieralnej — dodała.
Przekazała, że badania nawierzchni są częścią składową przygotowywanej dokumentacji związanej z poszerzeniem 89 km A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią.
— Pozwolą one na ocenienie stanu nawierzchni po 10-letnim użytkowaniu — wyjaśniła.
Od wtorku (24.10) do końca października br. na #A2 pomiędzy w. Konotopa a granicą z woj. łódzkim będą przeprowadzane badania stanu nawierzchni. Są to prace szybko postępujące. Więcej: https://t.co/IgNvsMg4F7 pic.twitter.com/VF6VZCuvL0
— GDDKiA Warszawa (@GDDKiA_Warszawa) October 23, 2023
Autostrada A2 — poszerzenie trasy
30 sierpnia podpisano umowę na dokumentację projektową dotyczącą poszerzenia 89 km autostrady A2, pomiędzy Łodzią a Warszawą o dodatkowe pasy ruchu. Wartość inwestycji wyniesie niemal 25,5 mln zł.
Poza samym poszerzeniem trasy, inżynierowie mają zaprezentować rozwiązania, których celem będzie sprawić, aby trasa po modernizacji była samowystarczającą energetycznie. Wszystkie instalacje związane z drogą (oświetlenie, stacje meteo itd.) mają być zasilane z odnawialnych źródeł energii.
Drogowcy deklarują, że prace budowlane będą prowadzone przy odbywającym się ruchu. Dla każdego z kierunków: tak w stronę Warszawy, jak i Poznania mają być dostępne po dwa pasy ruchu.
Przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy A2 drogowcy planują ogłosić wiosną 2025 r. i w tym samym roku podpisać umowę.
Czytaj też: Plac Trzech Krzyży w Warszawie już przejezdny
Źródło:
Autor:
RDC /JD
Kategorie: