Euro 2024. Austria pokonana przez Francję w fazie grupowej [WYNIK]

• 17.06.2024 22:58

• Aktualizacja: 05:50 18.06.2024

Austria przegrała z Francją w pierwszej kolejce fazy grupowej na Euro 2024. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. Jedyną bramkę - samobójczą - strzelił w 38. minucie spotkania Maximilian Woeber.

Wynikiem 0:1 zakończył się mecz Austrii z Francją w fazie grupowej na Euro 2024. Reprezentacje te są w grupie D, tak jak Polska.

Żółta kartka - Austria: Maximilian Woeber, Phillipp Mwene, Christoph Baumgartner, Konrad Laimer, Kevin Danso. Francja: Ousmane Dembele, Kylian Mbappe.

Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania). Widzów 46 425.

Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Maximilian Woeber (59. Gernot Trauner), Kevin Danso, Phillipp Mwene (88. Alexander Prass) - Nicolas Seiwald, Marcel Sabitzer, Konrad Laimer (90+1. Romano Schmid), Christoph Baumgartner, Florian Grillitsch (59. Patrick Wimmer) - Michael Gregoritsch (59. Marko Arnautovic).

Francja: Mike Maignan - Theo Hernandez, William Saliba, Dayot Upamecano, Jules Kounde - Adrien Rabiot (71. Eduardo Camavinga), N'Golo Kante, Antoine Griezmann (90+1. Youssouf Fofana) - Marcus Thuram, Kylian Mbappe (90. Olivier Giroud), Ousmane Dembele (71. Randal Kolo Muani).

Mecz Austria - Francja

W drugiej kolejce, w piątek 21 czerwca, Polska zagra z Austrią (18:00), a Holandia z Francją (21:00). Mecze ostatniej, trzeciej kolejki, będą we wtorek 25 czerwca. Holandia zagra z Austrią, a Francja z Polską (oba mecze o 18:00).

Francja nie zachwyciła, ale pokonała Austrię 1:0 w meczu rywali Polski w grupie D. W niedzielę Biało-Czerwoni przegrali z Holandią 1:2.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami, czyli od ataków „Trójkolorowych”. Grę wicemistrzów świata głównie napędzały dynamiczne ataki po skrzydłach, ale indywidualne popisy nie przynosiły wymiernych efektów.

Z czasem coraz odważniej zaczęli grać Austriacy, którzy w 36. minucie byli blisko gola. Christoph Baumgartner zmarnował jednak sytuację sam na sam z francuskim bramkarzem, który odbił piłkę nogą.

Niewykorzystana okazja zemściła się już dwie minuty później. Tym razem ze skrzydła zaatakował Kylian Mbappe. Dośrodkował w pole karne, a piłkę do własnej bramki głową skierował Maximilian Woeber.

W drugiej połowie Austriacy dążyli do remisu, co narażało ich na kontry. W 55. minucie Mbappe miał przed sobą już tylko bramkarza Patricka Pentza, ale uderzył obok słupka.

W końcowych minutach najważniejszym wydarzeniem był uraz Mbappe. 25-latek po walce o górną piłkę uderzył twarzą w bark austriackiego obrońcy i z rozbitym nosem opuścił boisko.

W piątek Polska zagra w Berlinie z Austrią, a Francja z Holandią w Lipsku.