Wiadomości
Udostępnij:
Rozbój z użyciem paralizatora w Józefowie. Są zarzuty i areszt dla czterech mężczyzn
-
03.03.2025 15:11
-
Aktualizacja: 18:27 03.03.2025
Czterej mężczyźni podejrzani o brutalny rozbój w Józefowie trafili na trzy miesiące do aresztu. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju z niebezpiecznym narzędziem, przy czym dwaj z nich będą odpowiadać w warunkach recydywy. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Zamaskowani napastnicy przy użyciu gazu i paralizatora obezwładnili i skrępowali 70-latka oraz jego żonę, wtargnęli do ich domu przy ul. Werbeny i zażądali wydania pieniędzy.
W ubiegłą środę wieczorem w Józefowie czterech mężczyzn wdarło się do jednego z domów. Skrępowali obecnego tam 70-latka i jego żonę, użyli też paralizatora. Następnie ukradli 1,7 tys. zł i zegarek. Spłoszył ich sąsiad i uciekli do pobliskiego lasu.
Na poszukiwania ruszyli warszawscy i otwoccy policjanci. Patryk Domarecki z komendy w Otwocku przekazał, że pierwszych dwóch mężczyzn kilka godzin po zdarzeniu zatrzymała policja w Warszawie, ale do innej sprawy.
Policjanci z Otwocka powiązali fakty, że zatrzymani przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji VII to sprawcy rozboju w Józefowie.
W czwartek i piątek policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Zatrzymani są w wieku 39, 40, 45 i 62 lat. Wszyscy są Polakami.
Zarzuty i areszt
Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Norbert Antoni Woliński poinformował, że wszyscy czterej mężczyźni zostali przesłuchani.
— Mężczyźni zostali przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzut popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci paralizatora. Dodatkowo, dwóm z nich, z uwagi na to, iż działali w warunkach powrotu do przestępstwa, zarzut obejmował również działanie w ramach recydywy — przekazał Woliński.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzy miesiące aresztu tymczasowego dla czterech mężczyzn. Grozi im do 20 lat więzienia.
Sąd Rejonowy w Otwocku w dniu 01.03.2025 r. uwzględnił wnioski Prokuratury Rejonowej w Otwocku i zastosował areszt na 3 miesiące wobec 4 podejrzanych o dokonanie rozboju z art. 280 par. 2 kk w dniu 26.02.2025 r. w Józefowie. Dwóm z nich zarzucono działanie w recydywie.
— Prokuratura Okręgowa W-Wa Praga (@Prok_Okr_Praga) March 2, 202
Czytaj też: Nocna prohibicja poprawia bezpieczeństwo? Samorządowcy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu
Źródło:
Autor:
Miłosz Kuter/DJ