Wiadomości
Udostępnij:
Maszyna TBM przejechała w nocy przez stolicę
-
10.12.2022 17:06
-
Aktualizacja: 09:32 11.12.2022
W nocy z soboty na niedzielę przez ulice Warszawy przejechał drugi konwój maszyny TBM. Łączna waga przewożonego ładunku wynosi prawie 500 ton. GDDKiA apelowała do kierowców o ostrożność.
Gigantyczny transport maszyny TBM, która ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie) w sobotę nad ranem dotarł do węzła Janki na S8. Jego postój zaplanowany jest do godziny 22.
Rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska przekazała, że w nocy z soboty na niedzielę konwój wyruszył drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do niedzieli do godz. 22. - W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8, a następnie S2, mogą się tworzyć korki na jezdni S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola - zapowiedziała.
Trasa maszyny TBM w Warszawie
Na węźle Puławska, przed tunelem S2 kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i przejdzie ul. Puławską, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Doliną Służewiecką, Wilanowską i Przyczółkową, aby następnie wrócić na S2 i dojechać do S17 na węźle Lubelska.
- W niedzielę o godzinie 23 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina do MOP Wola Korycka, gdzie około godziny 5.30 dotrze na kolejny postój. Będzie on trwać do poniedziałku do godz. 22, skąd następnie ruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka, na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego - dodała Tarnowska.
Zauważyła, że tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. - Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu - zaapelowała.
- Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz lokalne wsparcie policji - dodała Małgorzata Tarnowska.
Czytaj też: Pułtusk. Transport materiałów do badań przez drony jest skuteczny
Źródło:
Autor:
RDC /PA
Kategorie: