Czy parking pod wiaduktem na Paryskiej zniknie?

  • 20.03.2023 06:13

  • Aktualizacja: 12:14 20.03.2023

Mieszkańcy Paryskiej będą musieli zostawiać samochody poza Saską Kępą - obawia się stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Cieślikowski. Przy okazji przebudowy wiaduktu trasy Łazienkowskiej nad właśnie tą ulicą zamknięto znajdujący się tam parking. Mieszkańcy zastanawiają się, jaka czeka go przyszłość.

Jak mówi stołeczny radny PiS, liczba miejsc na Saskiej Kępie już jest mocno ograniczona.

- To jest kolejny ubytek tych miejsc parkingowych, czyli ten deficyt powiększamy o taką skalę, która spowoduje, że ci mieszkańcy z tymi samochodami będą musieli wynieść się poza dzielnicę. Tylko pytanie: gdzie? W które miejsce? Bo tych miejsc dalej brakuje w innych częściach naszych warszawskich dzielnic - tłumaczy Jacek Cieślikowski.

 
   
 Zarządcą terenu, na którym znajduje się parking, jest Zarząd Dróg Miejskich. Rzecznik instytucji Jakub Dybalski uspokaja, że ZDM nie przewiduje zmian po przebudowie w tym miejscu.

- To jest w tym momencie pas drogowy, natomiast ten parking, który tam działa, jest to parking komercyjny. Jeśli otrzymamy wniosek o udostępnienie pasa drogowego, to ten wniosek rozpatrzymy. Nie rozważamy na razie jego przeznaczenia po przebudowie - zaznacza.
  
Przebudowa wiaduktów trasy Łazienkowskiej ma zakończyć się w 2025 roku.

Czytaj też: Koniec dzikiego parkowania i problemów z mijanką? Kamionkowska do przebudowy

 

Źródło:

RDC

Autor:

Przemysław Paczkowski/PL

Kategorie: