Zagłosuj na Sportowca Listopada w plebiscycie Magazynu Sportowego RDC!

• 04.12.2023 12:00

• Aktualizacja: 13:10 04.12.2023

Kto zostanie Sportowcem Listopada na Mazowszu? Rusza plebiscyt „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie. O tytuł walczą tym razem tenisistka Iga Świątek, pięściarz Maciej Cieślak i pływak Ksawery Masiuk.

Dla Igi Świątek to był kolejny świetny miesiąc. Polka zwyciężyła w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Meksyku. Tenisistka z Warszawy przeszła przez turniej, w którym udział wzięło osiem najlepszych zawodniczek, jak burza, nie przegrała nawet jednego seta.

Najpierw wygrała trzy mecze grupowe, później w półfinale ograła Arynę Sabalenkę, a w decydującym spotkaniu nie dała najmniejszych szans Jessice Peguli. Dzięki tryumfowi w Cancun Świątek wróciła na pierwsze miejsce światowego rankingu.

W naszym plebiscycie tenisistka rywalizuje z Michałem Cieślakiem. Radomianin obronił pas mistrza Europy w kategorii w kategorii junior ciężkiej. Pięściarz zdobył pas mistrza Europy w kwietniu, pół roku później stanął do pierwszej obrony tytułu.

W Zakopanem zmierzył się Tommym McCarthym. Polak pokonał Irlandczyka przed czasem. To była jego 24. walka na zawodowym ringu, wygrał 20 z nich.

Trzecim kandydatem jest Ksawery Masiuk. Pływak warszawskiego klub G8 Bielany był gwiazdą mistrzostw Polski – zdobył sześć medali, w tym pięć złotych. Wypełnił również minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu na 200 m stylem grzbietowym.

Masiuk to jeden z największych talentów w polskim pływaniu. Dwa lata temu zdobył brązowy medal mistrzostw świata na 50 metrów grzbietem. Ma też w kolekcji 18 medali mistrzostw świata i Europy juniorów.

Sportowca Listopada poznamy 18 grudnia. Zwycięzca dołączy do grona kandydatów na Sportowca Roku 2023 na Mazowszu.