Turniej WTA w Indian Wells. Iga Świątek pewnie awansowała do trzeciej rundy

• 12.03.2023 09:17

• Aktualizacja: 09:20 12.03.2023

Iga Świątek pokonała Amerykankę Claire Liu 6:0, 6:1 w drugiej rundzie prestiżowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów). W 1/16 finału Polka zagra ze zwyciężczynią meczu Amerykanki Peyton Stearns z Kanadyjką Biancą Andreescu.

Broniąca tytułu liderka światowego rankingu w pierwszej rundzie miała wolny los. O 1/16 finału walczyła z 56. zestawieniu WTA Liu. 22-letnia Amerykanka na otwarcie pokonała Słowaczkę Annę-Karolinę Schmiedlovą 7:6 (7-5), 6:3.

Z Liu 21-letnia raszynianka zmierzyła się już w kwalifikacjach imprezy WTA w Adelajdzie w 2019 roku i wygrała w trzech setach.

Przewaga Świątek

W sobotnim starciu Polka dość sprawnie wygrała pierwszego gema, by następnie po zaciętej walce przełamać rywalkę. Niekorzystny rezultat już na początku zdeprymował Amerykankę, która w premierowej odsłonie nie była w stanie wygrać ani jednego gema.

Drugi set miał taki sam przebieg. Świątek szybko przełamała Liu, która nie mogła znaleźć sposobu, by zatrzymać wyżej notowaną przeciwniczkę. Dopiero w końcówce, po serii długich wymian zdołała utrzymać podanie i wygrać pierwszego w tym spotkaniu gema. Już w kolejnym raszynianka przypieczętowała jednak pewne zwycięstwo.

Wcześniej w sobotę w drugiej rundzie grała Magda Linette. Rozstawiona z "20" Polka przegrała z niżej obecnie notowaną Brytyjką Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6. Raducanu jest potencjalną rywalką Świątek w 1/8 finału.

W nocy z soboty na niedzielę spotkanie drugiej rundy rozegrała także Magdalena Fręch. Przegrała z rozstawioną z "czwórką" tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 6:4, 4:6, 1:6 i odpadła w drugiej rundzie prestiżowego turnieju.