Iga Świątek awansowała do drugiej rundy Wimbledonu

• 03.07.2023 16:02

• Aktualizacja: 16:24 03.07.2023

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała w poniedziałek z Chinką Lin Zhu 6:1, 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 21 minut.

Rywalizację na kortach trawiastych w Londynie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zaczęła w bardzo dobrym stylu. W pierwszym secie po kilkunastu minutach prowadziła 5:0.

W szóstym gemie Świątek zmarnowała dwie piłki setowe. Gdy Lin wreszcie otworzyła wynik po swojej stronie, publiczność zgotowała jej owację. Polka pozwoliła na więcej 34. w światowym rankingu rywalce i po chwili zamknęła pierwszą partię przy swoim serwisie.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, ale w końcu Świątek przejęła w nim kontrolę. Gdy prowadziła 4:3 mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Zawodniczki opuściły kort i rozłożono dach. Do gry wróciły po ponad 20 minutach.

Przerwa nie wpłynęła źle na 22-latkę z Raszyna. Gładko wygrała gema na 5:3, a następnie przełamała rywalkę i zakończyła spotkanie.

- Czuję się bardzo komfortowo i jestem zadowolona z wykonanej dziś pracy - powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

Z Zhu mierzyła się pierwszy raz w karierze.

W 2. rundzie Świątek zagra z Włoszką Martiną Trevisan lub Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.