Specjalista ginekologii zwolniony z płońskiego szpitala. Lekarze protestują

  • 03.02.2023 12:58

  • Aktualizacja: 11:27 03.02.2023

Lekarze oddziału ginekologiczno-położniczego murem za dr Witoldem Achcińskim. Prawie wszyscy medycy stanęli w obronie zwolnionego koordynatora. W piśmie do dyrekcji napisali, że to "wyjątkowy szef o ponadprzeciętnych zdolnościach". Dodali też, że "dalsze ataki na oddział " spowodują liczne odejścia personelu. Jak dowiedziało się RDC, dyrektorka szpitala nie zamierza zmienić swojego zdania.

- Do tej pory nikt z osób, które podpisały się pod pismem, nie złożył wypowiedzenia - mówi RDC dyrektorka płońskiego szpitala, Liliana Kraśniewska. - Podjęłam taką decyzję, biorąc pod uwagę całokształt naszej współpracy. Nie będę uzasadniać tej decyzji, a wręcz nie mogę. Jest kilka powodów. Ja już podjęłam decyzję, nie będzie u nas pracował. Decyzji nie zmienię - dodaje.

Pismo lekarzy, którzy bronią dr Achcińskiego, trafiło także do starosty płońskiego.

- Za politykę kadrową szpitala odpowiada dyrektor - komentuje starosta, Elżbieta Wiśniewska. - Na prośbę lekarzy pracujących na tym oddziale odbyło się w ubiegłym tygodniu spotkanie zarządu powiatu z dyrekcją szpitala i lekarzami oraz rezydentami. Mam nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje i Pani Dyrektor wyciągnie wnioski ze spotkania - podkreśla.

Kolejne spotkanie z lekarzami z oddziału ginekologiczno-położniczego zaplanowano na 8 lutego.

Dr Witold Achciński jest specjalistą, który operował między innymi ostatnio pacjentki z 9 i 18 kg guzami w jajnikach.

Czytaj też: Przez lata nie odwiedzała ginekologa. Miała guz wielkości piłki lekarskiej

Źródło:

RDC

Autor:

Iwona Rodziewicz-Ornoch/AA