Audioriver żegna płocką plażę. Za rok nie będzie tam festiwalu muzyki elektronicznej

  • 19.12.2023 18:21

  • Aktualizacja: 21:00 19.12.2023

Audioriver po blisko 20 latach żegna się z Płockiem. W przyszłym roku latem festiwal muzyki elektronicznej już nie odbędzie się na plaży nad Wisłą. Taką informację przekazał organizator imprezy Piotr Orlicz-Rabiega prezydentowi Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu.

Jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie Audioriver żegna się z Płockiem.

– Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku nie będzie Audioriver, ale jesteśmy otwarci na współpracę. Być może będziemy rozmawiali o nieco innym projekcie. Jako miasto jesteśmy otwarci na realizację różnego rodzaju projektów, także kulturalnych – mówi organizator imprezy Piotr Orlicz-Rabiega.

W oświadczeniu, które napisał organizator, można przeczytać, że powodem opuszczenia Płocka są rosnące ceny i słaba baza noclegowa. W związku z tym nie da się ściągnąć do miasta setki zagranicznych artystów oraz tysięcy fanów z całego kraju.

To jednak nie wszystko. Sytuację skomplikowały także ostatnie inwestycje Orlenu. To właśnie przez nie organizator nie jest w stanie powiększyć nawet pola namiotowego.

W oświadczeniu zaznaczono, że decyzja o pożegnaniu Płocka przyszła z „ciężkim sercem”. „Plaża pod Wzgórzem Tumskim była naszym domem od samego początku” – czytamy w oświadczeniu.

Latem tego roku odbyła się 16. edycja imprezy.

Przez 17 lat na plaży nad Wisłą wystąpiło ponad tysiąc artystów z Polski i zagranicy. Festiwal przyciągnął do Płocka tysiące fanów muzyki elektronicznej z całego świata.

Czytaj też: Płock wprowadzi Strefę Czystego Transportu? Miejska radna złożyła interpelację

Źródło:

RDC

Autor:

Katarzyna Piórkowska/PA