Koncert Coldplay w Warszawie i utrudnienia przy PGE Narodowym
Koncert Coldplay dziś na PGE Narodowym w Warszawie. W związku z imprezą wprowadzone zostanie ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. Na koncert najwygodniej będzie dojechać i wrócić Warszawskim Transportem Publicznym.
Bramy na koncert rockowego zespołu zostaną otwarte o godz. 16:30. W tym samym momencie ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. W godz. 16:30-20:45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.
Coldplay w WarszawieSam koncert zacznie się wieczorem, ale zmiany w ruchu będą wprowadzane dużo wcześniej, żeby ułatwić dotarcie na stadion tysiącom fanów. Od godz. 16:30 do zakończenia koncertu, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii
102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia
135, a autobusy linii
146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.
Jeśli po zakończeniu koncertu, ok. godz. 22:30, duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.
W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii:
7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii
9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa
Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna. Autobusy linii
111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.
Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą również dodatkowe autobusy linii
509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Winnicy i Gocławia. Więcej będzie też tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii
3 odjadą do Annopola, a linii
26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa – Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.
W dniu koncertu tj. w piątek 8 lipca, parking P+R Warszawa Stadion będzie nieczynny.