Z innej planety

Zagadka lateralna: Prześliczny wiolonczelista

  • Łukasz Badowski

  • 28.05.2024
  • 50 min 21 s

Krótki opis odcinka

ZAGADKA LATERALNA: Prześliczny wiolonczelista … a w każdym razie był. Teraz to jest raczej nieco mniej atrakcyjny. Ale w sumie to każdemu mogło się to przytrafić. Bo kiedy po przełomie roku 1989 zarówno pensje, jak i zapotrzebowanie na muzykę filharmoniczną w Homelu na Białorusi znacząco spadły, muzycy musieli nauczyć się nowych kompetencji. Wadzim zainwestował w kompetencje miękkie, co – przez kilka lat przynajmniej – mu się opłacało! No i na pewno samochód jeździł jak marzenie! To w sumie długa historia, ale da się ja streścić w kilku słowach… Wadzim umawiał się wyłącznie ze studentkami miejscowego Uniwersytetu. Łatwo mu to przychodziło, bo miał odpowiednią prezencję, której nie powstydziłby się sam Fabio. No i nie umawiał się oczywiście tak zupełnie bezinteresownie! Najpierw była Katja z Wydziału Geologii i Nauk o Ziemi. Potem Marina – z medycyny, potem… Potem była Galina. Wadzim nie do końca kumał, czym się zajmowała, ale w sumie chodziło im o to samo! Ona chciała tichochodki i on chciał tichochodki! Tylko że Galina chciała mieć Wadzima na wyłączność… Teraz los Wadzima jest niejasny. Nie wiadomo jak mu pójdą kolejne romanse, bo stracił swoje atuty. Ale na jego miejscu podbijałbym raczej do studentek Akademii Sztuk Pięknych… Najlepiej z Wydziału Malarstwa!

Opis odcinka

ZAGADKA LATERALNA: Prześliczny wiolonczelista

… a w każdym razie był. Teraz to jest raczej nieco mniej atrakcyjny.

Ale w sumie to każdemu mogło się to przytrafić. Bo kiedy po przełomie roku 1989 zarówno pensje, jak i zapotrzebowanie na muzykę filharmoniczną w Homelu na Białorusi znacząco spadły, muzycy musieli nauczyć się nowych kompetencji. Wadzim zainwestował w kompetencje miękkie, co – przez kilka lat przynajmniej – mu się opłacało! No i na pewno samochód jeździł jak marzenie!

To w sumie długa historia, ale da się ja streścić w kilku słowach… Wadzim umawiał się wyłącznie ze studentkami miejscowego Uniwersytetu. Łatwo mu to przychodziło, bo miał odpowiednią prezencję, której nie powstydziłby się sam Fabio. No i nie umawiał się oczywiście tak zupełnie bezinteresownie!

Najpierw była Katja z Wydziału Geologii i Nauk o Ziemi. Potem Marina – z medycyny, potem… Potem była Galina. Wadzim nie do końca kumał, czym się zajmowała, ale w sumie chodziło im o to samo! Ona chciała tichochodki i on chciał tichochodki! Tylko że Galina chciała mieć Wadzima na wyłączność…

Teraz los Wadzima jest niejasny. Nie wiadomo jak mu pójdą kolejne romanse, bo stracił swoje atuty. Ale na jego miejscu podbijałbym raczej do studentek Akademii Sztuk Pięknych… Najlepiej z Wydziału Malarstwa!

Kategorie:

OGÓLNY OPIS PODCASTU

Z innej planety

Jest to cykl audycji popularyzujący naukę na antenie RDC. Trzygodzinna opowieść „z innej planety”. Nasze studio odwiedzają goście – najczęściej naukowcy. Prowadzimy też Radiowy Instytut Badań Akustycznych, w którym rozkładamy dźwięk na czynniki pierwsze. Natomiast w ostatniej godzinie rozwiązujemy kryminalną zagadkę lateralną. Zaprasza Łukasz Badowski.

Odcinki podcastu (1434)

  • Kalendarium i zagadki naukowe

    • 11.03.2025

    • 51 min 03 s

  • Nowa metoda w diagnozowaniu leptospirozy

    • 11.03.2025

    • 49 min 31 s

  • Kalendarium i zagadki naukowe

    • 04.03.2025

    • 51 min 09 s

  • Naukowcy z UJ znaleźli sposób na udoskonalenie biologicznej metody oczyszczania ścieków

    • 04.03.2025

    • 46 min 36 s

  • Zagadka lateralna

    • 25.02.2025

    • 46 min 39 s

  • Terminologia koloru przez pryzmat słowników języka francuskiego

    • 25.02.2025

    • 45 min 11 s

  • Zagadka lateralna

    • 18.02.2025

    • 48 min 18 s

  • O  najnowszym raporcie i badaniach „Społeczna percepcja uchodźców z Ukrainy, migrantów oraz działań podejmowanych przez polskie oraz ukraińskie państwo”

    • 18.02.2025

    • 46 min 06 s

  • Zagadki lateralne i kalendarium naukowe

    • 11.02.2025

    • 50 min 37 s

  • Prof. Ryszard Buczyński laureatem konkursu NAWA Canaletto 2024

    • 11.02.2025

    • 44 min 25 s

1
2
3
...
142
143
144