Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Integracja - jedna z najstarszych i największych w Polsce organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami w październiku obchodzi jubileusz 30-lecia swojego istnienia. 30 lat temu, właśnie w tym miesiącu ukazał się 1. numer magazynu "Integracja", od którego wszystko się zaczęło.
Jako podsumowanie jubileuszu powstała wystawa "30 lat Integracji" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta stołecznego Warszawy (w "Klubokawiarni Międzypokoleniowej" Śródmiejskiego Domu Kultury w Warszawie przy ul. Anielewicza 3/5. -f inisaż 28 listopada o godz. 17.00). Więcej informacji przekał słuchaczm Mateusz Różański, dziennikarz magazynu "Integracja".
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
Odcinki podcastu (5493)
-
O Marszu modlitwy „Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego”.
O jutrzejszym Marszu modlitwy „Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego”. O godz. 16:00 rozpocznie się przy Pomniku Bohaterów Getta, a zakończy przy pomniku Umschlagplatz - a na wspólną wędrówkę i modlitwę zaprasza Stanisław Krajewski współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów
-
06.04.2025
-
16 min 46 s
-
-
Poza kanonem | Tadeusz Konwicki
Gościem Radosława Młynarczyka w cyklu Poza kanonem jest Justyna Sobolewska - krytyczka literacka, dziennikarka Tygodnika Polityka.
-
06.04.2025
-
19 min 29 s
-
-
O kulturze Karaimskiej w Polsce
Muzeum Azji i Pacyfiku, we współpracy ze Związkiem Karaimów Polskich, realizuje projekt w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który potrwa do listopada 2025 roku.
Inicjatywa ma wspomóc badanie naukowego dorobku prof. Ananiasza Zajączkowskiego (1903-1970) – wybitnego orientalisty, turkologa i aktywnego działacza karaimskiego, który pełnił również funkcję zwierzchnika religijnego Karaimów w Polsce, a o działaniach na rzecz mniejszości opowie Mariola Abkowicz, prezes Związku Karaimów Polskich-
05.04.2025
-
22 min 07 s
-
-
Deklaracja o współpracy na rzecz zdrowia mózgu
Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz organizacje pacjentów i działające na rzecz pacjentów podpisały deklarację o współpracy na rzecz zdrowia mózgu. Ma to zwrócić uwagę decydentów i całego społeczeństwa na coraz poważniejsze problemy w zakresie profilaktyki i leczenia chorób mózgu oraz podkreślenie wagi tego obszaru – zarówno w sferze świadomości społecznej, jak i rozwiązań systemowych. Co to oznacza w szczegółach mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
-
05.04.2025
-
23 min 22 s
-
-
Światowy Dzień Autyzmu
Autyzm diagnozowany jest u jednego na sto dzieci, w wielu przypadkach zbyt późno, by możliwa była efektywna pomoc. Fundacja Promitis rozpoczęła kampanię „Autyzm potrafię rozpoznać”, która będzie prowadzona do grudnia 2025 r.
Fundacja edukuje w zakresie wczesnego rozpoznawania oznak autyzmu w 80 publicznych żłobkach w Warszawie i 387 publicznych przedszkolach w Warszawie, a w planach są również warsztaty online dla rodziców.
goście: Karolina Wyrobek – prezes Fundacji Promitis i Jakub Krawczak – pedagog specjalny
-
29.03.2025
-
14 min 34 s
-
-
Poza Kanonem | Andrzej Bursa, cz. II
Gościem Radosława Młynarczyka był Wojciech Bonowicz — poeta, publicysta, dziennikarz Tygodnika Powszechnego, a bohaterem audycji Andrzej Bursa.
-
29.03.2025
-
19 min 07 s
-
-
„Święty Leonard z pól”
Wokół książki „Święty Leonard z pól” Marka Stokowskiego. To opowieść, która łączy w sobie elementy prozy polskiej oraz literatury religijnej.
-
22.03.2025
-
25 min 03 s
-
-
150 lat Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu | 100 lat Prowincji Najświętszego Imienia Jezus
Czas na wielkie obchody — 150 lat Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu i 100 lat Prowincji Najświętszego Imienia Jezus.
Gość:
- siostra Karolina Łuczak, Rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek Prowincji Warszawskiej
-
22.03.2025
-
15 min 16 s
-
„Akcja AkTYwiZacja”
„Akcja AkTYwiZacja” to tytuł lokalnej konferencji poświęconej tematyce zmiany społecznej i zaangażowaniu pokolenia „Z”, a jej tematy to m.in. „Od bierności do aktywności – jak rozpocząć działalność społeczną?”, „AI – Rewolucja przemysłowa naszych czasów: Czy moja ścieżka edukacyjna ma sens?” i „Ewolucja mediów. Czego poszukuje pokolenie Z?”.
O konferencji opowiedzieli:
- Wiktoria Durka i Adam Pawłowski, członkowie Stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus
Patronat Polskiego Radia RDC.
-
22.03.2025
-
15 min 47 s
-
Poza Kanonem | Andrzej Bursa
Gościem Radosława Młynarczyka był Wojciech Bonowicz — poeta, publicysta, dziennikarz Tygodnika Powszechnego, a bohaterem audycji Andrzej Bursa.
-
22.03.2025
-
13 min 50 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Z Łosiem przez las
317 odcinkówAudycja przyrodnicza, mówiąca o lesie, zarówno pod kątem jego uroków, edukacji ekologicznej, biologii lasu, jak i jego społecznego znaczenia. W programie również o miejscach historycznych, znajdujących się na obszarach leśnych. Audycja powstaje przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie (RDLP Lublin), w ramach kampanii promocyjnej Lasów Państwowych „Dla Lasu, Dla Ludzi” i nie tylko.
-
Wyzwania przyszłości
92 odcinkiJak dbać o zdrowie psychiczne dzieci? Jak wspierać uczniów w kryzysie emocjonalnym w szkole, jak oswoić trudne emocje u dzieci w wieku przedszkolnym? O roli dorosłych w zapobieganiu kryzysom i rozwojowi depresji, pierwszej pomocy emocjonalnej w domu, w szkole, w środowisku lokalnym będziemy rozmawiać w każdą środę o 18.30.
CYKL PROGRAMÓW POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z MAZOWIECKIM KURATORIUM OŚWIATY
-
Trzeba marzyć
978 odcinkówNadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!