Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
Odcinki podcastu (5446)
-
Inteligentne domy dla osób z niepełnosprawnościami
Stowarzyszenie Dobra Wola wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a jednym z jego głównych celów jest budowa domów dostosowanych do potrzeb podopiecznych. O swojej misji i planach opowiadał Jacek Zalewski – prezes Stowarzyszenia Dobra Wola
-
22.12.2024
-
21 min 49 s
-
-
Akcja "Pomagamy - Pamiętamy" Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego
O tegorocznym wsparciu dla Powstańców Warszawskich mówił Rafał Szczepański - Prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego
-
21.12.2024
-
17 min 15 s
-
-
Co dalej z warszawskim Kinem Luna?
To już pewne - Kino Luna nie zniknie z kulturalnej mapy Warszawy – wznowi działalność na przełomie lutego i marca 2025 r., a prowadzić je będzie Mazowiecki Instytut Kultury. O szczegółach i planach mówiła Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz - Kierowniczka Działu Marketingu i Promocji w Mazowieckim Instytucie Kultury
-
21.12.2024
-
14 min 04 s
-
-
Zawody jutra: jak nowe technologie zmienią rynek pracy?
Według najnowszego raportu Światowego Forum Ekonomicznego „Future of Jobs”, aż 65% dzieci rozpoczynających dziś edukację podstawową będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Dynamiczne zmiany technologiczne, takie jak rozwój sztucznej inteligencji (AI), komputery kwantowe czy zrównoważone technologie, już teraz przekształcają tradycyjne modele zatrudnienia. O najnowszym raporcie mówił Igor Plakhuta - Menadżer regionalny z Freelancehunt
-
21.12.2024
-
14 min 53 s
-
-
Wokół publikacji "Gender w gabinecie. Rozmowy o ciele, płci i relacjach" prof. Barbary Józefik i Katarzyny Sroczyńskiej
O tym, dlaczego ciało, coś prywatnego, stało się przedmiotem wielkiego społecznego zainteresowania; o rolach społecznych kobiet i mężczyzn, zmianach w ich postrzeganiu, jakie zachodziły na przestrzeni czasu, o stereotypach, równości i nierówności na różnych polach, o kryzysie męskości; o kwestii hierarchii i władzy w relacjach rodzinnych oraz roli współczesnej terapii - prof. Barbara Józefik i Katarzyna Sroczyńska, współautorki książki "Gender w gabinecie. Rozmowy o ciele, płci i relacjach" (Wyd. Więź).
-
14.12.2024
-
24 min 36 s
-
-
Język jako narzędzie zmiany - kampania "Kosmetyki Społecznego Wpływu"
Badania opinii publicznej, które latem 2024 roku zrealizowała Fundacja Wielogłosu, pokazały, że 75% Polaków używa słów takich jak „schizol”, „psychol”, „świr” czy „wariat” w odniesieniu do osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Tyle samo osób ma świadomość, że takie sformułowania ranią, stygmatyzują i mają pejoratywny wydźwięk. Słowa, które wybieramy, mają wpływ na sposób, w jaki traktujemy innych oraz na to, jak sami czujemy się w społeczeństwie. Fundacja Wielogłosu, aby zwrócić uwagę na siłę języka w kształtowaniu społecznych postaw wobec zdrowia psychicznego, zainicjowała kampanię #KosmetykiSpołecznegoWpływu. O jej szczegółach oraz o tym, jak modyfikacja słownictwa wpływa na postrzeganie zdrowia psychicznego - Łukasz Jurkiewicz z Fundacji Wielogłosu.
-
14.12.2024
-
16 min 50 s
-
-
Zabawa z ekologią - jak dzieci mogą zmieniać świat dzięki EkoEksperymentarium?
EkoEksperymentarium.pl – interaktywny portal pełen bezpłatnych gier edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-11 lat – zaprasza do odkrywania ekologicznych wyzwań! W budowaniu świadomości o zrównoważonym mieście pomoże dzieciom rodzeństwo bohaterów: Romek i Róża. Dzięki grom, dzieciaki nie tylko zgłębią temat ekologii, ale także rozwiną swoje umiejętności analityczne, rozwiązując zagadki i aktywnie wpływając na środowisko w wirtualnym „ekomieście przyszłości”. W nowych grach na portalu EkoEksperymentarium dzieci odkrywają ekologiczne zasady życia w mieście – od oszczędzania wody i zarządzania odpadami po zieloną energię. Każda gra stanowi osobną misję, podczas której dzieci uczą się podejmowania decyzji i rozumienia ich skutków, aby wspólnie z bohaterami stworzyć miasto przyjazne dla ludzi i zwierząt. O szczegółach opowiada Magda Derdończyk z Kolektywu Mamy Projekt.
-
14.12.2024
-
12 min 24 s
-
-
Wystawa "Ikonosfera Wyspiańskiego. Noc Listopadowa w Łazienkach Królewskich"
Wystawa powstała z okazji 120. rocznicy wydania "Nocy listopadowej", którą Stanisław Wyspiański napisał po krótkiej wizycie w Łazienkach Królewskich. Ekspozycja przybliża inspiracje estetyczne i literackie pisarza oraz dzieje sceniczne słynnego dramatu. Prezentowane są na niej m.in. fotografie, plakaty i afisze teatralne, a także kostiumy, rekwizyty i fragmenty scenicznych dekoracji. Wystawę "Ikonosfera Wyspiańskiego. Noc Listopadowa w Łazienkach Królewskich" od 29 listopada można oglądać w Podchorążówce i w Pałacu na Wyspie, a opowiedzą o niej kuratorki: prof. Jagoda Hernik-Spalińska i dr Joanna Szumańska.
-
14.12.2024
-
20 min 12 s
-
-
Magiczne Ognisko na rzecz pacjentów hospicjum
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa przygotowuje w niedzielę wyjątkowe, przedświąteczne spotkanie. O szczegółach inicjatywy mówiła Maja Wiśniewska z Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.
-
07.12.2024
-
10 min 23 s
-
-
Książka "Zaburzenia odżywania. Wszystko co warto wiedzieć"
Niedawno została opublikowana książka "Zaburzenia odżywiania. Wszystko co warto wiedzieć" napisana przez specjalistów z zakresu odżywiania.
Gościem w tym temacie była Katarzyna Kucewicz - psycholożka i psychoterapeutka
-
07.12.2024
-
27 min 58 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
6 odcinków
-
Pan od przyrody
408 odcinkówAudycja skierowana do najmłodszych odbiorców, ale i rodzice znajdą coś dla siebie.
-
Z Łosiem przez las
317 odcinkówAudycja przyrodnicza, mówiąca o lesie, zarówno pod kątem jego uroków, edukacji ekologicznej, biologii lasu, jak i jego społecznego znaczenia. W programie również o miejscach historycznych, znajdujących się na obszarach leśnych. Audycja powstaje przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie (RDLP Lublin), w ramach kampanii promocyjnej Lasów Państwowych „Dla Lasu, Dla Ludzi” i nie tylko.
-
Nocne Zwierki
144 odcinki