Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Gościem audycji była dr Agnieszka Kałwa, która jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutką. Pracuje w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci. Jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4133)
-
O projekcie „COMMUNE SENSE”
Aneta Mikołajczyk i Urszula Oneksiak z LXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 o projekcie „COMMUNE SENSE”, za który otrzymały Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej.
-
06.12.2023
-
20 min 45 s
-
-
10. urodziny Otwartego Jazdowa
Gośćmi Beaty Jerwiarz byli: Wojciech Matejko i Dominika Dzieniszewska - Partnerstwo Otwarty Jazdów.
-
06.12.2023
-
20 min 30 s
-
-
Sztuka widzenia. Nowosielski i inni
Gość: Monika Przypkowska, kuratorka wystawy „Sztuka widzenia. Nowosielski i inni”
-
05.12.2023
-
11 min 28 s
-
-
Wsparcie materialne studentów w Polsce
Niezależne Zrzeszenie Studentów opublikowało wyniki badania przeprowadzonego przez Centrum Analiz NZS w celu oceny systemu wsparcia materialnego studentów w Polsce, przede wszystkim stypendiów: socjalnego i Rektora.
Gość: Daniel Jakubowski, wiceprzewodniczący ds. Rozwoju NZS
-
05.12.2023
-
20 min 42 s
-
-
O badaniach historii polskich chłopów
Gość: prof. Cezary Kuklo, historyk z Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik projektu badań nad dziejami chłopów na ziemiach polskich
-
04.12.2023
-
20 min 34 s
-
-
Muzeum z Klasą już otwarte
Muzeum z Klasą już otwarte. Mieści się w zabytkowym budynku Murowanki – historycznym budynku pierwszej szkoły w Wawrze. Rozmowa z Maciejem Piwowarczukiem, z Fundacji na rzecz Wielkich Historii
-
04.12.2023
-
13 min 39 s
-
-
Zabytkowe neogotyckie meble z apteki wróciły na swoje miejsce
Gość: Magdalena Łań z biura stołecznego konserwatora zabytków
-
04.12.2023
-
19 min 11 s
-
-
Naukowcy chcą zbadać, na jakie choroby cierpiał Fryderyk Chopin. Wykorzystają szczątki jego rodziny
Materiał genetyczny pobrany z grobów rodziców oraz siostry Fryderyka Chopina, ma pozwolić poznać prawdę o chorobach, na które cierpiał kompozytor. O tym Ewa Bogula-Gniazdowska i Marcin Wąsowski, Dział ds. Nauki i Wydawnictw Narodowy Instytut Fryderyka. Chopina
-
30.11.2023
-
11 min 42 s
-
-
„Pociąg do Imperium. Podróże po współczesnej Rosji”
Gościem Roberta Łuchniaka była Maja Wolny, polska pisarka, autorka powieści, reportaży, sztuk teatralnych, kuratorka wystaw i autorka książki „Pociąg do Imperium. Podróże po współczesnej Rosji”.
-
30.11.2023
-
23 min 33 s
-
-
Reforma psychiatrii
Reforma psychiatrii – wyzwania związane z systemową implementacją nowych rozwiązań - dr n. hum. Tomasz Rowiński, psycholog, współautor modelu środowiskowego centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii i Katarzyna Szczerbowska, rzecznik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego
-
29.11.2023
-
19 min 55 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
81 odcinków
-
Palimpsest, czyli wszystkie Warszawy Piotra Otrębskiego
127 odcinków -
Latające radio doktora Kruszewicza
602 odcinkiDr Andrzej G. Kruszewicz, z zamiłowania ornitolog i podróżnik, autor ponad 30 książek, z zawodu lekarz weterynarii, a od 2009 roku dyrektor Warszawskiego ZOO.
-
Z Łosiem przez las
317 odcinkówAudycja przyrodnicza, mówiąca o lesie, zarówno pod kątem jego uroków, edukacji ekologicznej, biologii lasu, jak i jego społecznego znaczenia. W programie również o miejscach historycznych, znajdujących się na obszarach leśnych. Audycja powstaje przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie (RDLP Lublin), w ramach kampanii promocyjnej Lasów Państwowych „Dla Lasu, Dla Ludzi” i nie tylko.