Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Gośćmi audycji byli Agnieszka Jędrzejewska - Kurek, kustosz, Dział Projektów Naukowych i Muzealnych oraz Paweł Tyszka, kierownik Działu Projektów Naukowych i Muzealnych.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4235)
-
Nowe wystawy m.in. w ramach cyklu „Otwieramy się! w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
goście: Marianna Dobkowska dyrektorka ds. programu i kuratorka Sara Szostak
-
25.01.2025
-
23 min 58 s
-
-
Nabór do Nagrody Przewroty
Rozpoczął się nabór do Nagrody Przewroty, która przyznawana jest za nowatorskie inicjatywy edukacyjne. Poszukiwani są twórcy małych i wielkich przewrotów w edukacji, prowadzonych w szkole i w domu, w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Mogą się zgłaszać zarówno zespoły, jak i osoby indywidualne, pracujące na uczelniach, w szkołach, fundacjach, stowarzyszeniach, start-upach, samorządach, instytucjach kultury czy działające na własną rękę.
O szczegółach opowiadał nasz gość Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernika
-
25.01.2025
-
19 min 38 s
-
-
Żoliborski Dom Kultury i projekt "Radio Marymont"
"Radio Marymont" to projekt, który zbiera rozmaite żoliborskie głosy i historie. Jak piszą o nim sami twórcy: "Portretujemy ludzi i miejsca. Zaczęliśmy od stworzenia audioreportażu „ABC bazarku” i warsztatów fotograficznych. Dlaczego interesują nas bazary? Rozmawialiśmy o tym z mieszkańcami Żoliborza na bazarku pod Halą Marymoncką. Zmieniliśmy pawilon nr 27 w małe studio nagrań i miejsce spotkań. Chcemy zaprezentować Wam wystawę fotografii i zaprosić do wysłuchania nagrań w formie słuchowiska". Wernisaż wystawy i odsłuch odbędzie się w środę 22.01 o godz. 18.00, a szerzej o "Projekcie Marymont" opowiedziały: Iwona Mirosław-Dolecka, dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury oraz Aleksandra Domaradzka, koordynatorka projektu.
-
19.01.2025
-
17 min 19 s
-
-
Wspólne mapowanie Uniwersytetu - Otwarty Kampus UW
Gdzie znajduje się największa aula na UW? Który budynek ma najdłuższą historię? Gdzie na UW jest prawdziwa armata? Jak wejść do ogrodu na dachu przy Browarnej? W którym miejscu znaleźć pokój do pracy cichej, gdzie jest poczta albo przychodnia? Otwarty Kampus to część Projektu Powiśle zrealizowanego przez studentki Instytutu Kultury Polskiej UW i Zespołu Sztuk Społecznych we współpracy z Centrum Cyfrowym UW. Platforma powstała z myślą nie tylko o studentach, lecz także mieszkańcach stolicy i turystach. Platforma stale się rozwija, a w grudniu ruszył jej nowy etap: Wspólne mapowanie Uniwersytetu. Każdy może zaproponować nowy punkt na uniwersyteckiej mapie. O szczegółach projektu "Otwarty Kampus" opowiedziały Natalia Gretzyngier i dr Zofia Dworakowska z Instytutu Kultury Polskiej UW.
-
19.01.2025
-
10 min 32 s
-
-
Piramidy finansowe - jak się przed nimi ustrzec?
Czym są piramidy finansowe? Jakie są różnice między piramidami finansowymi a sprzedażą bezpośrednią? Jak konsumenci mogą weryfikować piramidy finansowe? Gdzie szukać informacji? Początek roku to często okres wzmożonej działalności piramid finansowych. O tym, w jaki sposób ustrzec się przed zagrożeniami mówił Tomasz Muras, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.
-
19.01.2025
-
26 min 02 s
-
-
Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych
Gośćmi audycji były:
- Joanna Bogdanowicz-Antos, prezeska Fundacji Zdrowego Postępu i pomysłodawczyni Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych
- Joanna Daniel, psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego Mindhealth
-
18.01.2025
-
14 min 32 s
-
O spektaklu "Kaspar" Teatru Potrzebnego
Gościem audycji była Hanna Kręcisz, reżyserka.
-
18.01.2025
-
17 min 46 s
-
-
Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia i 25 lat działalności
Gościem audycji była Anna Michalak-Pawłowska, twórczyni i dyrektorka Dorożkarni.
-
18.01.2025
-
21 min 26 s
-
-
Wystawa "Uchwycić getto. Codzienność getta łódzkiego oczami artystów"
Prezentowana w Żydowskim Instytucie Historycznym wystawa "Uchwycić getto. Codzienność getta łódzkiego oczami artystów" została przedłużona - będzie można ją oglądać do 27 kwietnia 2025 roku. Ekspozycja ukazuje historię getta w Łodzi z niecodziennej perspektywy - poprzez biografie artystów i ich dzieła - skupiając się na różnych aspektach skrajnie trudnego funkcjonowania Żydów w utworzonej przez Niemców "dzielnicy zamkniętej". O wystawie, towarzyszących jej wydarzeniach oraz styczniowym programie Żydowskiego Instytutu Historycznego - Zuzanna Schnepf-Kołacz, zastępczyni dyrektora ŻIH ds. programowych
-
12.01.2025
-
16 min 06 s
-
-
Patroni Roku 2025 - Antoni Słonimski
W gronie patronów 2025 r. uchwalonych przez Sejm RP znajdują się: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko, pierwsi królowie Polski oraz bohaterowie z Katynia, Charkowa i Miednoje. Sylwetkę i twórczość Antoniego Słonimskiego - poety, pisarza, tłumacza, publicysty, rysownika, krytyka literackiego - którego 130. rocznica urodzin przypada w 2025 roku, przypomni prof. Karol Samsel, literaturoznawca z Wydziału Polonistyki UW
-
12.01.2025
-
18 min 07 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Polak potrafi
1588 odcinkówCezary Polak zaprasza do audycji ludzi, którzy mieli odwagę działać inaczej
-
Jest sprawa
2910 odcinkówTrzymamy rękę na pulsie Warszawy, wsłuchujemy się w sprawy budzące kontrowersje oraz tematy wymagające głębszej dyskusji i wyjaśnienia.
-
Sport na wirażach historii
35 odcinkówCezary Polak wraz z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza do słuchania wspólnej audycji „Sport na wirażach historii. Z lamusa Muzeum Sportu i Turystyki”. To historie, o których nie uczą w szkołach. Audycja w każdą sobotę po 7:00