Gościem audycji był Stanislaus Tomczak i "Podsłuchane praskim uchem. Fascynujące opowiadania i anegdoty o warszawskiej Pradze..." wydane przez Warszawską Firmę Wydawniczą.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1240)
Mein Gott, jak pięknie
O nowej książce "Mein Gott, jak pięknie" Filipa Springera rozmawialiśmy z autorem.
Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii życia codziennego
Muzeum Ziemi Mińskiej i Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek zapraszają na wystawę pt. „Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii życia codziennego”.
Leszek Celej, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim
Rozbiórka Atrium – o recyklingu architektury lat 90. i projekcie badawczym BUDO realizowanym przez Fundację BRDA we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki (NIAiU)
Zuzanna Mielczarek, główna Specjalistka ds. projektów zewnętrznych i wystaw, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Nakładem Wydawnictwa Znak Literanova ukazała się biografia Jerzego Kalibabki autorstwa Wiktora Krajewskiego: Jerzy Kalibabka pseudonim „Tulipan” – uwodziciel, oszust, złodziej. Cezary Polak rozmawiał o niej z autorem.
Instytut Książki wydał zbiór reportaży o bibliotekach, które zostały zmodernizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Dobre miejsca Reporterska podróż po bibliotekach.
Gośćmi Cezarego Polaka byli Dorota Olejnik, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki i Wojciech Pokora, autor reportażu „Tu nie ma być cicho”