Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie w pierwszej połowie lutego, w tym roku przypada właśnie dziś 11.02., ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2025. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W audycji "Jest Sprawa" o problemie bezpieczeństwa młodych ludzi w wirtualnym świecie, uzależnienia od internetu, ekranów; nadużywania mediów elektronicznych; zagrożeń, które mogą spotkać młodzież w internecie (dezinformacja, problemy z odróżnianiem rzeczywistości wirtualnej od realnej, hejt, przemoc psychiczna, prześladowania, które mogą doprowadzić do myśli samobójczych) oraz o tym, jak temu przeciwdziałać, dyskutowali:
Lucyna Kicińska - suicydolożka PTS, specjalistka związana z organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się w pomocy telefonicznej i online dzieciom i dorosłym w trudnych sytuacjach życiowych, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Samobójstwom w Instytucie Psychiatrii i Neurologii; prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, wzmacniania potencjału dzieci i nastolatków, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży, zapobiegania autoagresji i samobójstwom.
ks. Tomasz Trzaska, suicydolog, konsultant kryzysowy, współorganizator kampanii dla osób w kryzysie „Życie warte jest rozmowy”, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Aktywny w mediach społecznościowych, od lat związany z tematem cyberbezpieczeństwa i szkoleń dla duchownych, dziennikarzy i funkcjonariuszy służb z zakresu rozpoznawania kryzysu i udzielania pierwszej pomocy emocjonalnej.
Joanna Szulc, psycholożka, socjolozka, dziennikarka. autorka książki „Kochaj i pozwól na bunt. Jak towarzyszyć nastolatkom w dorastaniu", ekspertka Fundacji UNAWEZA, współodpowiedzialna za projekt „Młode Głowy" (ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Jego pierwszym etapem było bezpłatne badanie zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości, sprawczości dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna „Otwarcie o zdrowiu psychicznym"