Z Legii do zwycięzcy Ligi Mistrzów. Jakub Ojrzyński w Liverpoolu
06.06.2019 11:18
Aktualizacja: 14:48 15.08.2022
16-letni bramkarz Jakub Ojrzyński podpisał kontrakt z Liverpoolem - zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nieoficjalnie Legia Warszawa na transferze zawodnika klubowej akademii zarobi blisko 300 tysięcy euro. - Na początek będzie trenował z zespołem U-18 - powiedział RDC ojciec piłkarza, trener Wisły Płock Leszek Ojrzyński.
RDC
Jakub Ojrzyński podpisał czteroletni kontakt z tegorocznym wicemistrzem angielskiej ekstraklasy i triumfatorem Ligi Mistrzów. Treningi na Wyspach rozpocznie początkiem lipca. Ponieważ zawodnik jest niepełnoletni, umowę z Liverpoolem 3 czerwca podpisali również jego rodzice, w tym Leszek Ojrzyński - na co dzień trener Wisły Płock.
Na początek drużyna U-18
16-latek był wcześniej dwukrotnie na testach w zespole The Reds. Podczas drugiej wizyty miał okazję wzięcia udziału w treningach z pierwszym zespołem, kierowanym przez trenera Jürgena Kloppa. - Był plan, by Kuba od razu rozpoczął treningi od zespołu U-23. Uległ on jednak zmianie. Rozpocznie od zajęć z piłkarzami U-18 - mówi w rozmowie z RDC ojciec Jakuba - Leszek Ojrzyński.
- Trenerzy kładą tam duży nacisk na aklimatyzację. Jest to ważne w futbolu angielskim. Wiemy, jak wyglądają piłkarze z drużyny U-23, to są już dorośli mężczyźni. Kuba dopiero co skończył 16 lat. Zacznie więc przygotowywać się z drużyną U-18. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, będzie zapraszany na zajęcia z pierwszą drużyną - dodaje Ojrzyński.
Napastnik
W minionym sezonie Ojrzyński występował z drużyną Legii Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie czterokrotnie zachował czyste konto. Piłkarz ma 195 centymetrów wzrostu, ale jak tłumaczy trener Wisły Płock, przygodę z futbolem rozpoczynał jako napastnik. Rękawice założył dopiero w Koronie Kielce.