Wschodnia Obwodnica Warszawy jednak w tunelu? Trwają analizy
20.07.2018 10:28
Aktualizacja: 14:33 15.08.2022
Może uda się schować Wschodnią Obwodnicę Warszawy w tunelu - trasa przez Wesołą nie musi przebiegać na oprotestowanym przez mieszkańców nasypie. W Ministerstwie Infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwają analizy.
RDC
Jak informuje rzecznik GDDKiA, podstawową trasą wciąż pozostaje wariant zielony z alternatywą w postaci czerwonego. - Jednak RDOŚ w Białymstoku może zapytać nas o inne warianty - mówi.
O ponowne sprawdzenie propozycji przebiegu obwodnicy wnioskował wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.
Według zielonego wariantu droga ma przebiegać wzdłuż linii wysokiego napięcia przez las w centrum dzielnicy. „Czerwony” zakłada poprowadzenie jej południową stroną – częściowo w tunelu. Sprawa obwodnicy podzieliła mieszkańców. Tymczasem Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska najprawdopodobniej nie wyda opinii na temat przebiegu trasy w terminie z końcem lipca.
Termin może znów się przesunąć, ponieważ z dokumentacją zapoznawała się prokuratura.