Ksawery Masiuk Sportowcem Lutego na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego”!

• 18.03.2024 12:00

• Aktualizacja: 12:05 18.03.2024

Ksawery Masiuk został Sportowcem Lutego na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie! Brązowy medalista mistrzostw świata w pływaniu w pokonanym polu pozostawił siatkarza Projektu Damiana Wojtaszka oraz koszykarza Legii Michała Kolendę.

Sportowcem Lutego w plebiscycie „Magazynu Sportowego” został brązowy medalista mistrzostw świata w pływaniu Ksawery Masiuk.

Słuchacze i internauci docenili Masiuka za świetny start podczas mistrzostw globu. Zawodnik klubu G8-Bielany medal zdobył na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Jeden basen przepłynął w 24 sekundy i 33 setne. Tym samym powtórzył wynik sprzed dwóch lat. Rok temu na tym dystansie był czwarty.

19-latek to też hurtowy zdobywca medali w imprezach juniorskich. W sumie zgarnął w nich 18 krążków, w tym 10 złotych. Masiuk jest również naszą wielką nadzieją na medal olimpijski w Paryżu.

To jego trzeci tytuł sportowca miesiąca na Mazowszu. W 2022 r. wygrał w czerwcu, a w zeszłym roku tryumfował w listopadzie.

W tej edycji naszego plebiscytu pływak wyprzedził przedstawicieli sportów drużynowych. Na drugim miejscu uplasował się koszykarz Legii Warszawa Michał Kolenda, który z zespołem zdobył Puchar Polski, a na trzecim Damian Wojtaszek. Libero Projektu Warszawa cieszył się wraz z kolegami ze zwycięstwa europejskim Pucharze Cev Challenge Cup

Dzięki wygranej Ksawery Masiuk został także kandydatem na sportowca roku 2024 na Mazowszu.

Można już zgłaszać sportowców, którzy będą rywalizować o tytuł Sportowca Marca. Wystarczy wysłać maila z nazwiskiem na adres magazynsportowy@rdc.pl.