Igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. Medale dla polskich tenisistów stołowych

• 05.09.2024 13:51

• Aktualizacja: 13:53 05.09.2024

Polska już z 16 medalami na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. W grze pojedynczej w klasie MS10 złoto zdobył Patryk Chojnowski, Dorota Bucław zdobyła natomiast brązowy medal w turnieju singlistek w kategorii WS1-2. Złoto ma też Rafał Czuper, który wygrał w finale turnieju singlistów w kategorii MS2.

Tenisista stołowy Patryk Chojnowski został w Paryżu mistrzem paraolimpijskim w grze pojedynczej w klasie MS10. W finale Polak wygrał z Chińczykiem Hao Lianem 3:2 (12:10, 11:8, 7:11, 10:12, 12:10).

To drugi tytuł Chojnowskiego w stolicy Francji. Poprzednio triumfował w deblu w parze z Piotrem Grudniem w kat. MD18.

Tenisistka stołowa Dorota Bucław zdobyła natomiast brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Paryżu. W półfinale turnieju singlistek w kategorii WS1-2 Polka przegrała z Włoszką Giadą Rossi 2:3 (10:12, 6:11, 11:8, 11:6, 6:11).

Także tenisista stołowy Rafał Czuper został w Paryżu mistrzem paraolimpijskim. W finale turnieju singlistów w kategorii MS2 Polak pokonał Czecha Jiříego Suchánka 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6).