Gotowe karty oceny ryzyka zawodowego - zobacz ofertę firmy BHPEX
Sprawdź ofertę kart oceny ryzyka zawodowego i wybierz te, których potrzebujesz. Szybko i wygodnie — wystarczy tylko kilka kliknięć, by zadbać o odpowiednią dokumentację.
Obowiązkiem pracodawcy jest ocenienie oraz odpowiednie udokumentowanie ryzyka zawodowego, jak i stosowanie wszystkich niezbędnych środków profilaktycznych, które to ryzyko zmniejszą. Do tego potrzebna jest odpowiednia dokumentacja. We wspomnianym dokumencie nie może zabraknąć informacji o czynnościach, które są typowe dla danego zawodu, sposobach na ograniczenie bądź wyeliminowanie zagrożenia w miejscu pracy, a także rodzaju wybranej metody oceny ryzyka zawodowego.
Gotowe karty oceny ryzyka zawodowego
Karty oceny ryzyka to dokument, którego wdrożenie jak i podpisanie przez pracownika jest obowiązkiem pracodawcy. Nie ma jednak konieczności, by sporządzać całą dokumentację od zera, skoro można zdecydować się na wygodniejsze i szybsze rozwiązania. Jednym z nich są
gotowe karty oceny ryzyka zawodowego dostępne od ręki w sklepie BHPEX. Znajdziesz w nim aż 2500 dokumentacji do samodzielnej edycji, jak i wydruku. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas, przy jednoczesnym dopełnieniu wszystkich formalności.
Zaraz po zatwierdzeniu płatności w sklepie online, karty są już dostępne. Dokument zawiera około 30 stron, na których znajduje się opis wybranej metody szacowania ryzyka, informacja o stanowisku pracy, wszelkie wymagania dotyczące pomieszczenia i stanowiska pracy, opis zagrożeń, a także karty pomiaru ryzyka i plan działań korygujących. Z dokumentami oceny ryzyka zawodowego ze sklepu BHPEX przejście pozytywnej kontroli przez Inspekcję Pracy, czy Sanepid będzie tylko formalnością.
Metody oceny ryzyka zawodowegoWspomnianą ocenę ryzyka zawodowego można określić za pomocą kilku metod. W ofercie BHPEX znajdują się gotowe karty oceny ryzyka zawodowego z każdej omówionej poniżej metody.
PN-18002 — w tej normie stosuje się skalę trójstopniową, której szacuje się ciężkość następstw, prawdopodobieństwo następstw, jak i wartościowanie ryzyka.
Pięciu Kroków — ryzyko szacowane jest poprzez określenie wskaźników takich jak: identyfikacja zagrożeń, określenie kto i jak może być zagrożony, oszacowanie ryzyka zawodowego, podsumowanie, przegląd i aktualizacja oceny ryzyka.
PHA — metoda, która pozwala na jakościowe oszacowanie ryzyka — określa możliwe straty, wyznaczając stopień szkód i prawdopodobieństwo ich wystąpienia.
RULA — uwzględnia obciążenie całego układu — zarówno związane z użyciem siły, jak i koniecznością utrzymania pozycji ciała. To metoda rekomendowana przez ZUS.
Risk Score — szacowanie za pomocą trzech wartości, takich jak skutki, ekspozycja oraz prawdopodobieństwo.
JSA — metoda indukcyjna, w której ryzyko zawodowe jest funkcją konsekwencji i prawdopodobieństwa zdarzenia.
OWAS — ocena i pomiar obciążenia mięśniowo-szkieletowego — zarówno do oceny ryzyka zawodowego, jak i na potrzeby dofinansowania ZUS.
REBA — ocena i pomiar obciążenia mięśniowo-szkieletowego przy stanowiskach pracy zakładających duży wysiłek fizyczny pracownika.
BHP od A do ZBHPEX to firma, która od lat zajmuje się między innymi bezpieczeństwem i higieną pracy, a także usługami i szkoleniami w tym zakresie. Dzięki wiedzy i doświadczeniu BHPEX oferuje niezbędną dla pracodawcy dokumentację, którą można błyskawicznie pobrać, edytować, wydrukować i wdrożyć. W sklepie BHPEX można znaleźć nie tylko gotowe karty oceny ryzyka zawodowego, ale także instrukcje stanowiskowe, a także znaki bhp, ewakuacyjne, ppoż, budowlane, czy wiele innych. Szczegółowa oferta firmy znajduje się pod adresem
https://www.bhpex.pl.