„To bardzo niebezpieczne miejsce”. Czy w podsiedleckiej Strzale będzie sygnalizacja?

  • 24.10.2023 06:21

  • Aktualizacja: 13:43 24.10.2023

Jest niebezpiecznie dla kierowców i dla dzieci – tak twierdzą mieszkańcy podsiedleckiej Strzały. Chodzi o skrzyżowanie drogi krajowej 63, która biegnie przez miejscowość z ulicą Długą. Ludzie apelują o budowę sygnalizacji świetlnej, ale pomocy nie uzyskują.

Mieszkańcy podsiedleckiej Strzały uważają, że skrzyżowanie ulicy Długiej z drogą krajową 63 to bardzo niebezpieczne miejsce. Martwią się też rodzice, których dzieci muszą pokonać tę drogę, idąc do szkoły. Chcą, aby w tym miejscu powstała sygnalizacja świetlna.

Sołtys Strzały Elżbieta Wojtyra uważa, że sygnalizacja pomogłaby kierowcom, którzy mają trudność z włączeniem się drogę krajową, ale przede wszystkim droga dzieci do szkoły stałaby się bezpieczniejsza.

Czy powstanie sygnalizacja w Strzale?

Ulica Długa to droga powiatowa, dlatego mieszkańcy oczekują reakcji starosty siedleckiego Karola Tchórzewskiego. Ten jednak twierdzi, że problem nie jest tylko jego.

Tu wszyscy do powiatu siedleckiego, ale tam jest skrzyżowanie drogi krajowej z drogą powiatową i drogą gminną. Jest tam projektowana zachodnia obwodnica miasta Siedlce. Nie znając jej przebiegu, trudno wydatkować kilka tysięcy złotych na inwestycję, która za chwilę będzie być może zlikwidowana — mówi Tchórzewski.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już zapowiedziała, że w swoich planach nie ma budowy sygnalizacji. 

Czytaj też: Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów z Siedlec

Źródło:

RDC

Autor:

Beata Głozak/JD