Pożar składowiska odpadów w Nowym Miszewie. To drugi raz w tym roku

  • 17.09.2023 20:57

  • Aktualizacja: 11:50 18.09.2023

Na składowisku odpadów w Nowym Miszewie koło Płocka w niedzielę wieczorem doszło do pożaru. W akcji gaśniczej brało udział 20 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. To drugi pożar na składowisku odpadów w Nowym Miszewie. Do pierwszego doszło w lipcu.

Zgłoszenie o pożarze składowiska wpłynęło w niedzielę po godzinie 18:00. Pożarem objęta była część składowanych odpadów. W akcji gaszenia brało udział 20 zastępów straży pożarnej: państwowej, ochotniczej i zakładowej.

Na tę chwilę sytuacja jest opanowana. Podczas przybycia pierwszych zastępów na miejsce paliła się hałda o wymiarach 30 na 10 na 8 metrów – powiedział rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Edward Mysera.

Jak przyznał, pożar wybuchł na tym samym składowisku i objął tę samą stertę odpadów, co 27 lipca. W gaszeniu ognia brało wówczas udział 19 zastępów straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Czytaj też: Nielegalne wysypisko w Nowym Miszewie. Marszałek ma wyniki kontroli WIOŚ

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/AP