Mowa ciała. Psycholog: kobiety mają wrodzoną, pasywną strategię uwodzenia

  • 17.06.2016 21:52

  • Aktualizacja: 13:55 15.08.2022

- Mężczyźni powinni uczyć się, jak powinno nawiązywać się kontakty z nieznajomymi kobietami. One mają wrodzoną, pasywną strategię uwodzenia. Rzadko kobiety w sposób bezpośredni wykazują inicjatywę. Raczej mowa ciała kobiet zmierza do zachęcenia mężczyzn do wykazania inicjatywy. Jest mnóstwo rodzajów gestów, które w określonym kontekście, mogą być informacją o takiej zachęcie. Każdy gest należy rozpatrywać w odniesieniu do innych sytuacji, w odniesieniu do tego, co się dzieje - opowiedział Jacek Żbikowski, psycholog i coach.
- W 70 proc. mężczyźni to są analfabeci, ale nie beznadziejni. Tego się można nauczyć. Uwodzenie nie jest intuicyjne. Instynktowne jest u zwierząt, chociaż trudno powiedzieć, żeby się one wodziły. Ludzie są zwierzętami, ale nasze naturalne instynkty zostały troszkę przytłumione różnymi koncepcjami na temat tego, jak się powinniśmy zachowywać - powiedział Żbikowski.

Uwodzenie

Psycholog wypowiedział się na temat uwodzenia kobiet. - Mężczyźni powinni uczyć się, jak powinno nawiązywać się kontakty z nieznajomymi kobietami. One mają wrodzoną, pasywną strategię uwodzenia. Rzadko kobiety w sposób bezpośredni wykazują inicjatywę. Raczej mowa ciała kobiet zmierza do zachęcenia mężczyzn do wykazania inicjatywy. Jest mnóstwo rodzajów gestów, które w określonym kontekście, mogą być informacją o takiej zachęcie. Każdy gest należy rozpatrywać w odniesieniu do innych sytuacji, w odniesieniu do tego, co się dzieje - opowiedział psycholog.

Wrodzony talent u kobiet

Żbikowski powiedział w audycji, że kobiety są mistrzyniami uwodzenia. - Znane gesty to kręcenie włosów, gładzenie się po szyi, pokazywanie miejsc, które są strefami erogennymi. Panie nie robią tego specjalnie, a podświadomie. Gest wyprzedza słowo. Jako niemowlęta zaczynamy mówić, komunikować ciałem, a potem mówić. Nieświadomy gest zawsze wyprzedzi słowo - powiedział psycholog. - Kobiety mają dużo lepsze zdolności do intuicyjnego odczytywania mowy ciała, a wynika to z tego, że muszą komunikować się z małym dzieckiem i doskonale odczytują jego potrzeby - dodał.

Kłamanie ciałem

Psycholog opowiedział również o umiejętności sterowania mową ciała. - Można wykonywać pewne ruchy, mając świadomość tego, żeby przekazać inny komunikat. W momencie, kiedy ciało wykonuje ruchy, których nie jesteśmy świadomi, to wtedy mówimy prawdę. Jednak, jak ktoś kłamie ciałem to intuicyjnie czujemy, że coś jest nie tak. Podświadomie wyczuwamy, że ktoś próbuje skłamać - wyjaśnił Żbikowski.

Mowa ciała

Psycholog zdradził w audycji, jak rozpoznać, że ktoś jest zainteresowany drugą osobą. - Podstawową oznaką zainteresowania jest patrzenie na kogoś. To nie jest tak, ze ktoś się na nas patrzy, bo się zachlapaliśmy. Jeśli w sytuacji, gdzie jest kontekst socjalny, kobieta spogląda na mężczyznę, zerka i patrzy wprost, to warto sprawdzić, czy jest zainteresowana. Bo jest duża szansa. Natomiast częścią ciała, która nie potrafi kłamać są stopy.  Nie panujemy nad nimi. One pokazują nam kierunek zainteresowania - wyjaśnił Żbikowski.

Źródło:

RDC

Autor:

mb