Jak radzić sobie z izolacją? Jakie plusy można w tej sytuacji zauważyć? Jak zachować się po ustaniu epidemii? Zapytaliśmy o to eksperta, czyli psycholog Monikę Górską.
RDC
Spędzanie czasu w domu to na przykład dobry czas, na poprawę swoich relacji rodzinnych. - Wspólne zabawy, gry planszowe, jakaś wspólna gimnastyka, bawienie się w jakiś teatrzyk, ale też takie czynności dnia codziennego, typu wspólne gotowanie - mówi psycholog Monika Górska.
Z nudą walczymy także na portalach społecznościowych np. dzieląc się zdjęciami z dzieciństwa. - To był taki moment na to, żeby przez chwilę nie przejmować się tym strachem, wrócić do czasów kiedy było spokojnie, bezpiecznie - twierdzi ekspert.
Co jednak, gdy już społeczna kwarantanna się zakończy? Jak zareagujemy? - Niektóre osoby będą potrzebowały rzeczywiście takiego odreagowania i wyjścia, poczucia, że jesteśmy już bezpieczni. Natomiast inne osoby będą tak ostrożnie podchodziły, będą małymi kroczkami oddalać się od domu - wyjaśnia Monika Górska.
Pamiętajmy, że gdy skończy się ogólnospołeczna kwarantanna, nie powinniśmy od razu spotykać się dużymi grupami. Poprawa sytuacji nie będzie oznaczała, że jesteśmy całkowicie wolni od wirusa.