Poseł kandydatem na prezydenta. Robert Mordak wystartuje w Radomiu
Poseł Robert Mordak jest kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Radomia. Z listy tego ugrupowania do Rady Miejskiej w Radomiu będą też startować m.in. przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, Solidarności oraz kandydaci niezależni, tak jak b. posłanka Marzena Wróbel.
Mordaka - jako kandydata na prezydenta Radomia - zaprezentował we wtorek na konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Jego zdaniem, jako architekt urbanista z wykształcenia, Mordak jest osobą doskonale przygotowaną do sprawowania urzędu prezydenta miasta.
Nowe miejsca pracyTyszka podkreślił, że poseł z Radomia jest zaangażowany w prace zespołów parlamentarnych współpracujących z USA i z Tajwanem. -
W kontaktach z naszymi partnerami zagranicznymi zachwala Radom jako miejsce, które potrzebuje poważnych inwestycji - podkreślił Tyszka.
Zdaniem Mordaka Tajwańczycy są otwarci na inwestycje w takich miastach jak Radom. Dlatego - jak zaznaczył - współpraca z tym krajem może zaowocować powstawaniem w Radomiu nowych miejsc pracy.
Jako przyszły prezydent Radomia, Mordak zadeklarował transparentność w radomskim samorządzie. -
Będziemy obywateli informować, jakie decyzje są podejmowane. Będą przejrzyste konkursy na stanowiska, od których dużo zależy - zaznaczył polityk Kukiz’15.
Rozwój lotniskaPrzedstawił też swoją koncepcję rozwoju lotniska w Radomiu, z którego nie odbywają się teraz regularne loty. Według Mordaka, radomski port lotniczy należy ponownie uruchomić bez większych nakładów finansowych i "spowodować, żeby co roku mogło korzystać z niego ok. 1 mln pasażerów". Jego zdaniem, takie rozwiązanie "wiązałoby się z małą uciążliwością dla miasta, a jednocześnie spowodowałoby bezproblemowe finansowanie tej inwestycji"
Na listach Kukiz’15 w wyborach samorządowych znajdą się także przedstawiciele innych ugrupowań i środowisk, m.in. Prawicy Rzeczypospolitej, NSZZ "Solidarność" i kandydaci niezależni, jak b. posłanka PiS Marzena Wróbel, znana m.in. ze swej działalności w tzw. komisji ds. nacisków, w latach 2008-2011.
-
Paweł Kukiz po to wszedł do polityki, żeby otworzyć ją na nowych ludzi. Staramy się to teraz robić lokalnie w wyborach samorządowych, żeby Polska, Radom nie był skazany na wybór miedzy PiS a PO, dlatego, że to nie jest żaden wybór, to jest jeden partyjny układ - podkreślił Tyszka.
W Radomiu o fotel prezydenta miasta ubiega się także obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian, którą tworzą m.in. PO i Nowoczesna), Wojciech Skurkiewicz (PiS), Marcin Dąbrowski (SLD), Adam Duszyk (PSL), Ryszard Fałek (Bezpartyjni Radomianie) i z własnego komitetu - Rafał Czajkowski.