Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
"Jeśli pieniądze, to duże pieniądze. Jeśli dom, to willa pod gotycką wieżą – taką, jak z horrorów. Jeśli miłość, to do bólu. Jeśli obłęd, to do utraty siebie. Jeśli śmierć, to niewyobrażalnie okrutna. Życie Krzysztofa i Doroty Mrugałów było snem o wielkim bogactwie, który szybko zmienił się w koszmar. Kiedy Krzysztof umierał, w rękach trzymał kominiarkę zdartą z głowy swojego zabójcy. Być może był jeszcze w stanie spojrzeć mu w oczy. Być może go poznał. Morderca miał tego świadomość. Właśnie dlatego użył pistoletu z tłumikiem. O zlecenie zabójstwa oskarżona została żona Krzysztofa. Ale to nie sąd nie wydał w tej sprawie wyrok. Wydał go tabloid. I był to wyrok śmierci. Córkom Krzysztofa i Doroty pozostało już tylko jedno: zemsta Mistrzowsko napisane. Używać ostrożnie. Po lekturze z trudem pozbieracie szczękę z podłogi. Tabloid udowadnia, że rzeczywistość jest zawsze mocniejsza od fikcji. Niejeden wielki pisarz nie odważyłby się tak popuścić wodzy fantazji w obawie przed zarzutem nieprawdopodobieństwa. Bo rzecz to zaiste niebywała! Otworzyłam, by zerknąć i wpadłam w wir tej niesamowitej historii. Skończyłam o czwartej nad ranem i zdrętwiała, zmarznięta od siedzenia bez ruchu trwałam długą chwilę żałując, ze to koniec". Katarzyna Bonda, pisarka
[źródło: www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA]
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Wieczór RDC
Odcinki podcastu (5453)
-
Literackie spacery po Warszawie i wycieczki rowerowe
O planach na 2025 r. oraz na Literackie Spacery po Warszawie i na Wycieczki Rowerowe zaprosili przewodnicy i poeci: Dorota Ryst i Paweł Łęczuk.
-
04.01.2025
-
53 min 02 s
-
-
Kalendarz na 2025 r.
Tradycyjnie już nasza rozgłośnia objęła patronatem Kalendarz na 2025 r. W tym roku gwiazdą okładki jest aktor Mirosław Zbrojewicz. Gośćmi byli: Kalina Ostrowska, koordynatorka Lokalnej Grupy Fundacji Viva-Zwierzaki z Mińska i Magdalena Kossowicz, wolontariuszka.
-
04.01.2025
-
14 min 11 s
-
-
O pasji kolekcjonerskiej
O pasji kolekcjonerskiej opowiedział Piotr Żabowski - właściciel 10 tysięcy breloków m.in. z okresu PRL-u.
-
04.01.2025
-
24 min 06 s
-
-
Universam Towarzyski i Artystyczny
O jutrzejszym wydarzeniu Universam Towarzyski i Artystyczny, czyli historia o najlepszej i najbardziej ambitnej dyskotece w prawobrzeżnej Warszawie, specjalnie zaprojektowanej i wyposażonej do tego celu. Koncesjonowani didżeje grali z płyt winylowych ambitną muzykę taneczną, rock'and rolla i rocka. Kawiarnia Olszynka szybko stała się towarzyskim centrum o znaczeniu ponadlokalnym. Gościem audycji Natalia Szelachowska, prezeska Stowarzyszenia Badawczo-Animacyjnego Flâneur i Jerzy Piórek, dziennikarz Polskiego Radia RDC, didżej, który w latach 70. i 80. grał na dyskotece w kawiarni Olszynka w Universamie.
-
28.12.2024
-
20 min 17 s
-
-
Wokół książki „Splątany mózg” Luiz Passoa
Wokół książki „Splątany mózg” Luiz Passoa, publikacji, która zmienia sposób myślenia o ludzkim mózgu i procesach umysłowych. Autor, opierając się na najnowszych badaniach z zakresu neuronauki, proponuje nową perspektywę na funkcjonowanie mózgu, ukazując go jako dynamiczny, złożony system, w którym różne funkcje są ze sobą nierozłącznie powiązane. Gościem audycji dr hab. Marek Binder, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Psychologii, Zakład Psychofizjologii.
-
28.12.2024
-
12 min 52 s
-
-
Piąty tom serii „Na tropie tajemnic dzieł sztuki”
O piątym tomie serii „Na tropie tajemnic dzieł sztuki.” autorstwa Joanny Łenyk-Barszcz i Przemysława Barszcza. Będzie można w książce znaleźć wszystko, na co czekają czytelnicy: tajemnicę, tło historyczne i tropy znaczeniowe pozostawione przez artystów, a przede wszystkim zaskakujące konkluzje autorów publikacji.
-
28.12.2024
-
17 min 45 s
-
-
Człowiek z Puszczy- opowieści dziada Borowego
Powstaje następny film dokumentalny w reżyserii Małgorzaty Szyszki tym razem pt. "Człowiek z Puszczy- opowieści dziada Borowego". Jest to opowieść o Tomaszu Onikijuku, który przybrał pseudonim Dziad Borowy tj. , ten który strzeże tajemnic Puszczy Białowieskiej. Celem filmu jest pokazanie stylu życia młodego człowieka, który od dziecka jest związany z lasem, naturą, zwierzętami. Rozmowa i zaproszenie na PORTRET ZDARZEŃ WEWNĘTRZNYCH - otwartą próbę czytaną oraz wystawę fotografii (29 grudnia o godz.18.00 w Domu ze Sztuką przy ul. Jagiellońskiej 66 w Warszawie). Gościem audycji Małgorzata Szyszka, reżyser i dramaturg.
-
28.12.2024
-
18 min 12 s
-
-
Inteligentne domy dla osób z niepełnosprawnościami
Stowarzyszenie Dobra Wola wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a jednym z jego głównych celów jest budowa domów dostosowanych do potrzeb podopiecznych. O swojej misji i planach opowiadał Jacek Zalewski – prezes Stowarzyszenia Dobra Wola
-
22.12.2024
-
21 min 49 s
-
-
Akcja "Pomagamy - Pamiętamy" Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego
O tegorocznym wsparciu dla Powstańców Warszawskich mówił Rafał Szczepański - Prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego
-
21.12.2024
-
17 min 15 s
-
-
Co dalej z warszawskim Kinem Luna?
To już pewne - Kino Luna nie zniknie z kulturalnej mapy Warszawy – wznowi działalność na przełomie lutego i marca 2025 r., a prowadzić je będzie Mazowiecki Instytut Kultury. O szczegółach i planach mówiła Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz - Kierowniczka Działu Marketingu i Promocji w Mazowieckim Instytucie Kultury
-
21.12.2024
-
14 min 04 s
-